رئیس‌جمهور: به پزشک و پرستار بیشتری نیاز داریم
رئیس‌جمهور: به پزشک و پرستار بیشتری نیاز داریم

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: جامعه پزشکی و پرستاری فارغ از انجام کار برای خدا باید تامین شوند و دغدغه معیشت نداشته باشند. همایش ملی خدمت ماندگار صبح امروز شنبه همزمان با چهارمین روز هفته دولت در سالن اجلاس سران با حضور رئیس جمهور آغاز برگزار شد. حجت‌الاسلام رئیسی در این همایش با بیان اینکه کشور نیاز […]

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: جامعه پزشکی و پرستاری فارغ از انجام کار برای خدا باید تامین شوند و دغدغه معیشت نداشته باشند.

همایش ملی خدمت ماندگار صبح امروز شنبه همزمان با چهارمین روز هفته دولت در سالن اجلاس سران با حضور رئیس جمهور آغاز برگزار شد.

حجت‌الاسلام رئیسی در این همایش با بیان اینکه کشور نیاز به پزشک و پرستار بیشتر دارد، اظهار داشت: جامعه پزشکی و پرستاری فارغ از کار برای خدا باید تامین شوند و دغدغه معیشت نداشته باشند اما امکانات، زیرساخت و تجهیزات مناسب در زمینه افزایش پزشک و پرستار نیز ملاک است.

رئیس جمهور در این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدای مدافع سلامت، گفت: خدمت کادر درمان به آحاد جامعه، به دلیل اینکه در پرتو خداخواهی و نوع‌دوستی انجام می‌شود، ماندگار و جاودانه است و هیچ کس نمی‌تواند روی آن ارزش‌گذاری مادی کند.

حجت‌الاسلام رئیسی با تکریم و گرامیداشت خدمتگزاری اعضای کادر بهداشت و درمان و نقش این مهم در صیانت از سلامت عمومی، تصریح کرد: زحمات کسی که روزها، بلکه هفته‌ها و ماه‌ها برای خدمت به بیماران کرونایی از خانواده خود گذشته است، چگونه قابل جبران است. حقیقتاً خدمات شایسته‌ای که ایثارگران ما در حوزه سلامت انجام دادند، قابل ارزش‌گذاری نیست و همه ملت ایران قدردان این ایثار و خدمات هستند.

رئیس جمهور در ادامه مشورت با جامعه پزشکی را در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها سرمایه ارزشمند دولت خواند و گفت: شایسته است که مسئولان وزارت بهداشت و همچنین نمایندگان مجلس در تهیه و تدوین طرح‌ها و لوایح مرتبط با حوزه بهداشت و درمان نظرات ارزشمند شما را به صورت جدی مورد توجه قرار دهد.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از سطح بالای دانش پزشکی در کشور، گفت: امروز ظرفیت‌های بزرگی در حوزه پزشکی در کشور وجود دارد و بسیاری از شهرهای ما به دلیل وجود دانشمندان و فرهیختگان پزشکی می‌توانند به عنوان قطب سلامت در منطقه مطرح باشند.

رئیس جمهور پزشکان و پرستاران را مایه افتخار و سربلندی کشور دانست و گفت: امروز بسیاری از کشورهای همجوار و همسایه ترجیح‌شان این است که بجای درمان بیمارانشان در اروپا، از خدمات درمانی و پزشکی کشور ما بهره‌مند شوند. این مهم سرمایه بزرگی برای کشور است و باید از این سرمایه با تلاش برای رفع مشکلات و خواسته‌های آنها و توجه به نظرات‌شان صیانت کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به پیشرفت چشمگیر صنعت داروسازی کشور، تصریح کرد: امروز ۹۰ درصد داروهای مورد استفاده بیماران ما ساخت داخل است و با همت و توانمندی داروسازان، کشورمان یکی از صادرکنندگان دارو در دنیا است و بسیاری از کشورها به توانمندی ما در این حوزه اذعان دارند.

رئیس جمهور با اشاره به دستاوردهای بسیار بزرگ و ارزشمند جامعه پزشکی در ساخت تجهیزات مورد نیاز کشور، گفت: امروز مفتخریم تمام تجهیزات اتاق عمل بیمارستان‌های کشور در داخل تولید می‌شود و این دستاورد بزرگ که در یکی از سفرها به مقامات دولت تاجیکستان اهدا شد، در مراکز علمی این کشور به عنوان سند افتخار جامعه پزشکی ایران برای دانشجویان، پژوهشگران و پزشکان این کشور به نمایش در آمده است.

حجت‌الاسلام رئیسی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تأکید بر لزوم توجه دانشگاه‌های علوم پزشکی به ارتقای سطح علم در حوزه بهداشت و درمان، گفت: افتتاح دانشگاه، جذب دانشجو و تربیت نیروی انسانی امر بسیار مهم و خوبی است، اما این کار باید با توجه به زیرساخت‌ها و بروزرسانی تجهیزات پزشکی همراه باشد.

رئیس جمهور با مهم توصیف کردن مسأله عدالت آموزشی در حوزه بهداشت و درمان، گفت: افزایش دانشجویان در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی با هدف تامین نیازهای کشور در این حوزه مورد تاکید و توجه دولت است که باید ضمن توجه به اقتضائات مربوطه و حفظ کیفیت خدمات آموزشی، در دستور کار قرار گیرد.

حجت‌الاسلام رئیسی در بخش دیگری از سخنانش بیمه شدن قریب به ۶ میلیون نفر در کشور در قالب طرح بیمه سلامت و همچنین اجرای طرح دارویار را از اقدامات بسیار مهم و اثرگذار در حوزه بهداشت درمان کشور دانست و بر ضرورت تقویت و استمرار آن با هماهنگی و اقدامات بروز و به موقع تأکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به نقش دولت در هدایت، حمایت و نظارت جامعه پزشکی، تصریح کرد: بخش خصوصی، تعاونی‌ها و مجموعه‌های مختلفی که در این حوزه فعالند، فعالیت خود را مضاعف کنند و بدانند دولت از همه کسانی که در حوزه سلامت مردم گام برمی‌دارند، حمایت خواهد کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: این حمایت‌ها هم حقوقی و مالی و هم در قالب تضمین فروش و تجاری‌سازی محصولات ساخته شده از سوی فعالان جامعه پزشکی خواهد بود.

رئیس جمهور همچنین توجه و تأمین مسایل معیشتی جامعه پزشکی و پرستاری را مطالبه به حق، منطقی و مورد تأکید رهبر انقلاب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های دولت، پس از ۱۵ سال تأخیر اجرای مسأله تعرفه‌گذاری پرستاری به عنوان یکی از اولویت‌های کاری دولت مردمی از ابتدای فعالیت این دولت آغاز شده و همه پزشکان و پرستاران به زودی شاهد ثمرات آن خواهند بود.

حجت‌الاسلام رئیسی همچنین با تقدیر از خدمات اورژانس کشور گفت: کادر درمانی ما در اورژانس کشور اولین کسانی هستند که بر بالین بیماران حضور می‌یابند و به آنان آرامش می‌دهند و برغم مشکلات و کاستی‌ها در تجهیزات پزشکی مورد نیاز، به صورت شبانه‌روزی به مردم خدمات ارائه می‌دهند که باید رفع نیازها و حل مشکلات آنها نیز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جمهور در این مراسم از ۲۵ نفر از برگزیدگان جامعه پزشکی، پرستاری، داروسازی و همچنین خانواده شهدای مدافع سلامت با اهدای جایزه ملی خدمت تقدیر کرد.

در این همایش همچنین ۲۴۵ طرح سلامت‌محور و ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در ۸ نقطه عمدتاً محروم کشور با دستور حجت‌الاسلام رئیسی به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان