واردات در شکست قیمت برنج نقشی ندارد
واردات در شکست قیمت برنج نقشی ندارد

رئیس انجمن برنج ایران با اشاره به واردات ۶۰۰ هزار تن برنج طی سال جاری گفت: واردات در شکست قیمت نقشی ندارد و باید جلوی دلالی را گرفت. جمیل علیزاده شایق  با اشاره به لغو ممنوعیت واردات برنج این اقدام دولت را کارشناسی ندانست و گفت: این اشتباه ترین کار وزارت جهاد کشاورزی طی چند […]

رئیس انجمن برنج ایران با اشاره به واردات ۶۰۰ هزار تن برنج طی سال جاری گفت: واردات در شکست قیمت نقشی ندارد و باید جلوی دلالی را گرفت.

جمیل علیزاده شایق  با اشاره به لغو ممنوعیت واردات برنج این اقدام دولت را کارشناسی ندانست و گفت: این اشتباه ترین کار وزارت جهاد کشاورزی طی چند ماه اخیر بوده است.

وی افزود: استدلال دولت براین است که لغو ممنوعیت وارد برنج سبب شکسته شدن قیمت می شود در حالی که تجربه نشان داده که چنین چیزی محقق نمی شود.

وی با اشاره به واردات بیش از ۶۰۰ هزار تن برنج طی سه ماه اول امسال گفت: واردات این میزان برنج تاثیری در شکست قیمت برنج ندارد و باید جلوی دلالان و واسطه گری ها را گرفت و باید دید چه کسانی سبب افزایش قیمت برنج شدند.

علیزاده ادامه داد: به عنوان نمونه بعد از برداشت برنج، هیچ هزینه ای جز انبارداری ندارد در حالی که شاهد رشد بی رویه و افسارگسیخته قیمت برنج هستیم.

رئیس انجمن برنج یادآور شد: واردات برنج به تولید داخلی و دسترنج کشاورزی لطمه می زند و باید جلوی آن را گرفت.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : بازار