ضرغامی: مدیران وزاتخانه باید دیدار با سرمایه‌گذاران را در اولویت قرار دهند
ضرغامی: مدیران وزاتخانه باید دیدار با سرمایه‌گذاران را در اولویت قرار دهند

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: ملاقات مدیران با سرمایه‌گذاران و کارآفرینان باید در اولویت برنامه‌های آنان باشد، به‌ویژه کسانی که نیاز به تسهیلات بانکی ندارند.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت: ملاقات مدیران با سرمایه‌گذاران و کارآفرینان باید در اولویت برنامه‌های آنان باشد، به‌ویژه کسانی که نیاز به تسهیلات بانکی ندارند.

اقتصاددان: اولین همایش سراسری معاونان، مشاوران و مدیران کل ستادی و استانی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در محل آمفی‌تئاتر این وزارتخانه برگزار شد.

مهندس سید عزت‌الله ضرغامی در این همایش گفت: دوران تحول در وزارتخانه آغاز شده است. هم تحول در اندیشه و نگاه و هم در روش‌های اقدام. در هر دو حوزه نیاز ساختارشکنی داریم. خط‌قرمزهای موهوم و ساختگی برداشته خواهد شد. ما مدیران خلاق و شجاع می‌خواهیم و دوران روش‌های محافظه‌کارانه، استاتیک و بی‌خاصیت تمام شده است.

به اعتقاد وی، مدیریت در جمهوری اسلامی، خدمت بی‌منت به مردم و هموار کردن مسیر آن‌ها به‌سوی خوبی‌ها و ارزش‌های الهی و انسانی است.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بیان کرد: آشنا نبودن برخی مدیران با روح وظایف خود و نگاه کلیشه‌ای و رفع مسئولیت بلای جان مدیریت کشور شده است.

ضرغامی ضمن اشاره به این موضوع که وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آن‌گونه که در شأن و جایگاه آن است مورد توجه قرار نگرفته است، تصریح کرد: وظیفه همه ما بر کشیدن و بالا بردن جایگاه وزارتخانه است و مدیران وزارتخانه باید سطح دانش و اطلاعات خود را در حوزه‌های مأموریتی ارتقا دهند.

وی با تأکید بر اهمیت فضای مجازی در حوزه‌های مرتبط با این دستگاه اظهار کرد: فضای مجازی و انعکاس نظرات مردم پیرامون مسائل مرتبط با مأموریت‌های وزارتخانه تهدید نیست، بلکه یک فرصت است.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی حفظ میراث‌فرهنگی و ابنیه تاریخی و معرفی آن به نسل‌های آینده را از مهم‌ترین مأموریت‌های این وزارتخانه دانست و افزود: کمیته‌ای فنی مرکب از کارشناسان خبره و مطمئن میراث و مدیران مرتبط، مسئول رسیدگی به برخی اختلافات و تصمیم‌گیری کارشناسی در مورد پرونده‌های مفتوح خواهند بود.

مطابق با صحبت‌های ضرغامی، در این وزارتخانه نیروهای تحصیل‌کرده و شایسته وجود دارند که با ایجاد یک سامانه ویژه نیاز آینده به منابع انسانی برای توسعه و مأموریت‌های جدید تأمین خواهد شد.

وی تأکید کرد: تکریم ارباب رجوع از بازدیدکنندگان موزه‌ها و مراکز گردشگری گرفته تا مراجعان اداری بخش خصوصی، شاخص مهم ارزیابی مدیران ستادی و استانی خواهد بود.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی با بیان اینکه همه مأموریت‌های جدید باید دارای پیوست فرهنگی و رسانه‌ای باشند، گفت: نظارت بر هتل‌ها، مراکز اقامتی، بوم‌گردی‌‌ها و … باید با دقت و حساسیت بیشتری دنبال شود. این‌ها شاخصه‌های ارزیابی عملکرد همکاران خواهد بود.

ضرغامی ملاقات مدیران با سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را در اولویت برنامه‌های مدیران دانست، به‌‌ویژه کسانی که نیاز به تسهیلات بانکی ندارند.

وی بیان کرد: بوروکراسی کشنده آفت جان نظام مدیریتی شده است. ساده‌سازی، ایجاد پنجره واحد و رفع موانع دست‌وپاگیر با پذیرش درصدی از خطای طبیعی مورد تأکید وزارتخانه است.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در پایان به‌خاطر پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ از مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان محترم، رسیدگی به پرونده‌های متقاضیان آغاز شده است.