ایران صادر‌کننده ونتیلاتور و کیت‌های تشخیص کرونا شد
ایران صادر‌کننده ونتیلاتور و کیت‌های تشخیص کرونا شد

ستاری گفت: در شرایط کرونایی می توانیم بسیاری از اقلام پزشکی از قبیل ماشین آلات تولید ماسک، ونتیلاتور و کیت‌های تشخیصی را به دیگر کشورها صادر کنیم.

ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تلاش می‌کنیم حمایت‌های مالی جدیدی از پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی انجام دهیم و سرمایه گذاری را در آن تا دو برابر افزایش دهیم.

او با اشاره به فعالیت ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور افزود: امروز بزرگترین شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های‌ای تی،‌ای سی تی، نانو و بیوتکنولوژی در منطقه، متعلق به ایران است و این رشد علمی کشور همچنان رو به پیشرفت است.

ستاری با اشاره به شرایطی که کرونا در جهان ایجاد کرد بیان کرد:در این موقعیت بسیاری از کشور‌ها از کمبود بسیاری از تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد نیاز رنج می‌بردند، اما ما با تکیه به توان متخصصان در این خصوص مشکلی نداشتیم و توانستیم بسیاری از تجهیزات را بومی سازی کنیم و امروز می‌توانیم صادرکننده بسیاری از این اقلام از جمله ماشین آلات تولید ماسک، ونتیلاتور و کیت‌های تشخیصی باشیم.

بیشتر بخوانید: آغاز پرداخت تسهیلات به مبتکران و شرکت‌های فناورانه خراسان جنوبی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد:در این شرایط کرونایی برخی از استارتاپ‌ها توانستند پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشند و با دادن سرویس‌های مختلف به مردم، رشد ۷۰۰ تا ۸۰۰ درصدی داشته باشند.

او ارزش شرکت‌های دانش بنیان در بورس را ۱۵۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و تصریح کرد: باید مردم با سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها از آنان حمایت کنند.