اظهارات جدید قالیباف درباره گرانی
اظهارات جدید قالیباف درباره گرانی

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) به تمامی مردم ایران و عموم محبان و شیعیان آن حضرت در سراسر جهان، بیان کرد: رهنمودهای معظم انقلاب در دیدار با […]

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) به تمامی مردم ایران و عموم محبان و شیعیان آن حضرت در سراسر جهان، بیان کرد: رهنمودهای معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام مجموعه‌ای از تذکرهای اخلاقی عمیق و توصیه‌های کاری دقیقی بود که راه عبور از مسیر پر پیچ و خم کارآمدی نظام را نشان می‌دهد.

او افزود: در نظر داشتن رضای الهی در کارها، پرهیز از رفتارهای نمایشی، دوری از غرور و انفعال و مغتنم شمردن فرصت مسئولیت تکلیفی برای عموم مسئولان کشور محسوب می‌شود، اما نمایندگان مجلس این رهنمودها را باید به طور ویژه نصب العین قرار دهند، چرا که در بسیاری از مناطق کشور نمایندگان در نظر مردم نزدیکترین نمونه از مسئولان کشوری هستند و کار درست و غلط یک نماینده نقش موثری در اعتماد مردم به کلیت نظام خواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: علاوه بر این رهبر معظم انقلاب توصیه کاری مهمی نیز در این دیدار بیان کردند که بخش هایی که مربوط به مجلس است حتما مورد توجه همه نمایندگان قرار خواهد گرفت. اما در این بین با توجه به اهمیت زیاد برنامه هفتم توسعه ضروری است توضیح داده شود که مجلس یازدهم معتقد است با تعیین پیشران‌های اصلی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید مدل برنامه نویسی برنامه هفتم متحول شود تا به جای کلی گویی و تصویب مجموعه‌ای از احکام آرمانی غیر قابل دستیابی، برنامه عملیاتی را تصویب کنیم که همه ظرفیت‌های کشور را بر اولویت‌های مشخص هماهنگ و هم افزا کند و در همین راستا از سال گذشته بحث‌های کارشناسی در کمیسیون‌های مجلس و مرکز پژوهش‌ها صورت گرفته است و مجلس آماده است هماهنگ و هم افزا با دولت در اسرع وقت این برنامه را به تصویب برساند.

قالیباف بیان کرد: ان شاءالله با عمل به توصیه‌های اخلاقی شخصی و اجتماعی رهبر معظم انقلاب و توصیه‌های کاری ایشان بتوانیم بیش از پیش در ایفای وظیفه مسئولیت خود در پیشگاه مردم سربلند باشیم.

گرانی‌ها باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد

به گزارش اقتصاددان به نقل از ایسنا ، او با اشاره به وضعیت گرانی‌ها که باید مورد توجه مسئولان اجرایی قرار گیرد، تاکید کرد: گرانی اقلام اصلی معیشت و رفاه مردم نکته مهمی است و درست است که ریشه گرانی‌ها در تورم ناشی از عملکرد دولت‌های پیشین است، اما این مسئله وظیفه دستگاه‌های مربوطه را در کنترل قیمت‌ها نفی نمی‌کند و امیدوارم تلاش‌های شبانه روزی آنها در مهار زدن بر افسار گرانی‌ها هر چه سریع تر به نتیجه برسد و نگرانی‌های مردم در تامین معیشت برطرف شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به دولت‌های کشورهای مسلمان اظهار کرد: دولت‌های کشورهای مسلمان در ماه رمضان باید همصدا با ملت‌های بیدار و غیور خود جنایت‌های رژیم اشغالگر و رو به زوال صهیونیستی را محکوم کنند. بدون شک دولت‌هایی که در برابر قتل فلسطینیان سکوت کرده‌اند، در نظر مسلمانان همدست جنایتکاران هستند.

قالیباف افزود: هر کسی که امروز در عمل پشتیبان مردم فلسطین نباشد و برای قطع ید جنایتکاران صهیونیست اقدامی نکند، به محاربه با خدا برخاسته است، هر چند که روزه بگیرد و نماز بگذارد همانا جز این نیست که خداوند از دوستی ورزیدن با کسانی که با شما در دین جنگیده‌اند و از سرزمین خود بیرونتان رانده‌اند یا در بیرون راندنتان همدستی کرده اند، شما را باز دارد و هر که با آنها دوستی ورزد از ستمکاران خواهد بود.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

ع