هشدار ایران به مدیرکل آژانس بین المللی اتمی
هشدار ایران به مدیرکل آژانس بین المللی اتمی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: به مدیرکل آژانس دوستانه توصیه می‌کنم از اظهارات رسانه‌ای غیرحرفه‌ای و با رنگ و بوی سیاسی فاصله بگیرد. بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران بیان کرد: روشن است چنانچه مطالبی فنی مطرح باشد، باید به صورت حرفه‌ای در چارچوب وظایف آژانس مطرح شده و از مسیر خود، از […]

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: به مدیرکل آژانس دوستانه توصیه می‌کنم از اظهارات رسانه‌ای غیرحرفه‌ای و با رنگ و بوی سیاسی فاصله بگیرد.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران بیان کرد: روشن است چنانچه مطالبی فنی مطرح باشد، باید به صورت حرفه‌ای در چارچوب وظایف آژانس مطرح شده و از مسیر خود، از طریق مجاری و ساز و کارهای معمول آژانس مورد پیگیری قرار گیرد. بدیهی است که عرصه این گونه تعاملات رسانه نیست.

او ادامه داد: انتظار می‌رود مدیرکل آژانس به عنوان مسوول یک نهاد بین‌المللی حقوقی از اظهارات و موضع‌گیری‌های سیاسی فاصله گرفته و مراقب باشد با اظهارات خود موجب پیچیده شدن روابط اعضای آژانس با هم نشود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: تردیدی نیست که برخی اظهارات غیرسازنده و موضع‌گیری‌های سیاسی پیچیده‌تر شدن شرایط را به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اخیرا در چند گفت‌وگو با رسانه‌های غربی به موضع‌گیری‌های سیاسی درباره مذاکرات برجامی پرداخته است که تعجب افکار عمومی به ویژه در ایران را در پی داشت. این اظهارات مدیرکل آژانس بعد از سفرش به سرزمین‌های اشغالی بروز و ظهور بیشتری داشته است.

گروسی: افزایش تنش به سود هیچ طرفی در مذاکرات هسته‌ای نیست

به گزارش اقتصاددان به نقل از ایسنا، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با شبکه العربیه گفت که گفت‌وگوها با ایران برای احیای توافق هسته ای به بن بست رسیده است.

او با تکرار ادعاهای اخیرش گفت که آژانس بین المللی انرژی اتمی تلاش می کند که برخی حقایق موجود در ایران را توضیح دهد و این آژانس هیچگونه پاسخی از تهران درخصوص سوالات فنی که مطرح کرده است، دریافت نکرده است.

گروسی گفت: ایران به آثار اورانیوم پیدا شده در سه سایت سری پاسخی نداده است و این کشور باید به دادن توضیحات روشن پایبند باشد زیرا تحقیق و بازرسی دو بخش اساسی فعالیت آژانس در سایت‌های هسته ای ایران است. دوربین‌هایی که ایران از کار انداخت ، بخش مهمی از مکانیزم نظارت بود و ایران با این کار برای فعالیت آژانس مانع تراشی می کند و شفافیت را کم می کند.

مدیرکل آژانس در ادامه گفت: افزایش تنش به سود هیچ طرفی در مذاکرات هسته ای با ایران نیست و نقض قوانین هسته ای تهران را از مسیر مذاکرات دور می کند.

وی درخصوص سایت کرج نیز گفت که به دوربین‌ها در آن جا آسیب وارد شده است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاعی ندارد که دقیقا در آن جا چه اتفاقی افتاده است.

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع