سرعت اینترنت باعث استیضاح وزیر ارتباطات می‌شود؟
سرعت اینترنت باعث استیضاح وزیر ارتباطات می‌شود؟

ذبیح‌الله اعظمی، نماینده جیرفت در خصوص کاهش سرعت اینترنت، گفت: «وزیر ارتباطات هم در برابر خدا و هم در برابر مردم و نظام پاسخگوست. باید به صورت شفاف اعلام کند که چرا سرعت اینترنت کم است. من نمی‌گویم ایشان سرعت را کم کرده، ولی به طور کل متولی امر آقای وزیر هستند.» این نماینده مجلس […]

ذبیح‌الله اعظمی، نماینده جیرفت در خصوص کاهش سرعت اینترنت، گفت: «وزیر ارتباطات هم در برابر خدا و هم در برابر مردم و نظام پاسخگوست. باید به صورت شفاف اعلام کند که چرا سرعت اینترنت کم است. من نمی‌گویم ایشان سرعت را کم کرده، ولی به طور کل متولی امر آقای وزیر هستند.»

این نماینده مجلس یازدهم در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان تصمیم به استیضاح ویز ارتباطات دارند یا خیر، گفت: «برنامه استیضاح را من برای ایشان داشتم و دو جلسه هم با معاونین‌شان و هم با خودشان جلسه داشتیم. ایشان یک برنامه زمانبندی به من دادند که اینترنت حدود ۶۵ روستا و دهستان در نیمه اول سال راه‌اندازی می‌شود و باقی روستا‌ها هم در نیمه دوم سال تکمیل می‌شود؛ بنابراین من صبر کرده‌ام تا راستی‌آزمایی انجام دهم و اینکه در این سه ماه اول سال دست‌کم باید اینترنت ۳۰ روستا تکمیل شود، اگر این امر محقق شد شاید طرح استیضاح را پس گیرم، ولی در غیر اینصورت به هیئت رئیسه ارسال و پیگیری می‌کنم.»

او بیان کرد: «تاکنون بیشتر نمایندگان نسبت به این عمل وزیر ارتباطات عکس العمل نشان داده‌اند. بنده هم در تذکر شفاهی گفتم که پایتان را از روی سیم بردارید همچنین در یک مصاحبه هم عنوان کردم که دو پایی روی سیم ایستاده‌اند. دقیقا منظور این است که سرعت اینترنت روز به روز دارد کمتر می‌شود. وزیر ارتباطات هم در برابر خدا و هم در برابر مردم و نظام پاسخگوست. باید به صورت شفاف اعلام کند که چرا سرعت اینترنت کم است. من نمی‌گویم ایشان سرعت را کم کرده، ولی به طور کل متولی امر آقای وزیر هستند.»

علت افزایش تعرفه‌های اینترنت

به گزارش اقتصاددان به نقل از انتخاب،  اعظمی در خصوص افزایش تعرفه بسته‌های اینترنت، اظهار کرد: «این میزان تعرفه شاید برای من استاد دانشگاه مشکلی نداشته باشد، ولی با توجه به اینکه هنوز هم به صورت مجازی در دانشگاه تدریس می‌کنم، می‌دانم که دانشجویان با مشکل اینترنت مواجه هستند و برای بسیاری از آن‌ها این میزان تعرفه قابل پرداخت نیست. گویی وزارت ارتباطات با فقر و مشکلاتی که در کشور وجود دارد، بیگانه هستند. وزارت ارتباطات باید به این مشکلات اقتصادی و تورم توجه و بر این اساس قیمت‌گذاری کنند. همانطور که بنزین یک کالای اساسی‌ست به نظر من اینترنت هم جزو کالا‌های اساسی محسوب می‌شود و مردم به آن نیاز دارند.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان تصمیم به استیضاح ویز ارتباطات دارند یا خیر، بیان کرد: «برنامه استیضاح را من برای ایشان داشتم و دو جلسه هم با معاونین‌شان و هم با خودشان جلسه داشتیم. ایشان قول دادند و گفتند که اینترنت حدود ۲۰ روستا انجام شده است و ما هم حرف ایشان را باور می‌کنیم. اما دست‌کم می‌توانم بگویم که روستای اسماعیلیه اولیا و سفلی هنوز اینترنتش راه نیفتاده است، ولی در لیست قرار دارد. همچنین اینترنت دهستان امجد هم راه نیافتاده است، ولی جزو آن فهرستی بود که ایشان گفتند انجام شده است.»

این نماینده مجلس افزود: «یک برنامه زمانبندی به من دادند که اینترنت حدود ۶۵ روستا و دهستان در نیمه اول سال راه‌اندازی می‌شود و باقی روستا‌ها هم در نیمه دوم سال تکمیل می‌شود؛ بنابراین من صبر کرده‌ام تا راستی‌آزمایی انجام دهم و اینکه در این سه ماه اول سال دست‌کم باید اینترنت ۳۰ روستا تکمیل شود، اگر این امر محقق شد شاید طرح استیضاح را پس گیرم، ولی در غیر اینصورت به هیئت رئیسه ارسال و پیگیری می‌کنم؛ بنابراین یک فرصت به وزیر داده‌ایم، هر چند که تعداد امضا‌ها به ۳۰ نفر رسیده است و بقیه همکاران هم در خواست دارند که در اسرع وقت به صحن برود. ولی من به قولی که به وزیر داده‌ام پایبند و منتظر هستم تا در مدتی که خودشان گفته‌اند آیا قدمی برای بهبود وضعیت اینترنت در مناطق کشور، همچون خراسان جنوبی و کرمان که بدترین کیفیت اینترنت را دارند، برمی‌دارند یا بازهم بهانه کمبود اعتبار را می‌آورند.»

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع