اخبار صنایع و شرکت های بورسی
اخبار صنایع و شرکت های بورسی

صنایع و شرکت ها ۱٫ یک اوره ساز ایرانی هر تن اوره خود را هفته گذشته ۳۸۵ دلار فروخته است. ۲٫ رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی می گوید “قیمت شکر از ماه گذشته رشد بیشتر از ۲ برابری داشته است و در این میان نرخ‌های مصوب با قیمت واقعی فاصله زیادی دارد و عرضه‌کنندگان زیر […]

صنایع و شرکت ها

۱٫ یک اوره ساز ایرانی هر تن اوره خود را هفته گذشته ۳۸۵ دلار فروخته است.

۲٫ رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی می گوید “قیمت شکر از ماه گذشته رشد بیشتر از ۲ برابری داشته است و در این میان نرخ‌های مصوب با قیمت واقعی فاصله زیادی دارد و عرضه‌کنندگان زیر بار این قیمت‌ها نمی‌روند.”

۳٫ طی یک هفته گذشته مجموعه، ۷۰۰ هزار دز واکسن برکت به وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

۴٫ زیرمجموعه های مپنا به سودآوری نزدیک شده اند. برق غرب کارون مپنا که سال گذشته سود نداشت در سال جاری حدود ۹۶۰ میلیارد تومان سود ساخته است.

۵٫ شتران می گوید اگر تا ۲۴ تیرماه نرخ ها توسط وزارت نفت اعلام نشود، بر اساس برآوردهای خود گزارش حسابرسی را نهایی می کند و مجمع برگزار خواهد شد.

۶٫ شرکت پخش البرز زمینی به مساحت ۱۵هزار متر از پرسی ایران گاز در شهر شیراز را به قیمت ۳۰۸ میلیارد ریال خریداری کرد.

۷٫ ثرود یک قرارداد با شخص حقیقی جهت ساخت پروژه تجاری اداری به مساحت زیربنای ۱۹هزار متر منعقد کرده که در میدان باهنر یزد خواهد بود البته این پروژه فعلا اثر سود و زیانی ندارد.

۸٫ ۸۰درصد سهام شرکت احیا ریل ایرانیان توسط واحیا به مبلغ ۲۸۴میلیارد تومان به صورت درون گرونی معامله شده است.

۹٫ مدیرعامل حتاید در مجمع گفت “۵۱۰ میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه خواهیم داشت که حتما تا پایان سال انجام خواهد شد. نگرانی هایی در مورد استمرار درآمدهای شرکت در بنادر شمالی و جنوبی کشور داشتیم که با قراردادهای جدید تا ۵ سال آینده نسبت به استمرار درآمدها نگرانی نداریم. با خرید کامیون سهم خود را در حمل و نقل جاده ای افزایش خواهیم داد.”

۱۰٫ لیزینگ توسعه صنعت و تجارت توس که زیرمجموعه وملل است ۲۱۶میلیارد تومان سود ساخته که تقریبا ۴برابر سال قبل است.

۱۱٫ برخی خبرگزاری ها می گویند که شرکت های شوینده به تازگی محصولات خود را ۲۷درصد گران کرده اند.

۱۲٫ شرکت های فلزی و معدنی برای احداث ۱۰٫۵۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی اعلام آمادگی کرده و برنامه دادند. در این میان شرکت هایی نظیر فولاد مبارکه، خوزستان، ملی مس، چادرملو، گل گهر، هرمز و فایرا دیده می شوند.

۱۳٫ پارسیس تحلیل می گوید “NAV هر سهم خگستر ۴,۰۷۹ ریال و نسبت P/NAV روز شرکت ۶۱ درصد می باشد. و NAV هر سهم وسکاب ۵,۰۶۴ ریال و نسبت P/NAV روز شرکت ۵۴ درصد می باشد.”

۱۴٫ صنعت و معدن می گوید “قیمت اتیلن جنوب شرق آسیا در هفته گذشته با ثبات بوده و در حدود ۹۳۰ دلار معامله شده است.”

۱۵٫ در خصوص PET، هفته گذشته قیمت نقدی گرید الیاف پلی اتیلن ترفتالات در کشور چین، حدود ۲۵۰ الی ۳۸۰ یوان در هر تن رشد داشت.

۱۶٫ با کاهش حجم عملیات تولید لوازم خانگی در بازار جهانی (خصوصا چین) قیمت ABS در حال تضعیف است.

۱۷٫ صنعت معدن می گوید “قیمت هند PVCپس از ۱۰ هفته پی در پی کاهش قیمت، در این هفته بدون کاهش در ۱۳۳۰ دلار ثابت ماند.”

۱۸٫ روز گذشته قیمت سیمان با شتاب بسیار تندی افزایش یافت. خریداران با نگرانی نسبت به کاهش تولید ناشی از قطع برق، خرید خود را افزایش دادند.

۱۹٫ اطلاعیه پذیرش کالای تایر خودرو پیزد، پکرمان و کردستان و آرتاویل تایر در بورس کالا منتشر شد.

۲۰٫ ویکی‌شیمی می گوید محصولات الفینی که از هفته قبل مسیر صعودی را در پیش گرفته بودند، در هفته منتهی به ۹ جولای ۲۰۲۱ نیز با رشد قیمت مواجه شدند. روند صعودی محصولات آروماتیکی – به جز بنزن – که از در چند هفته اخیر آغاز شده بود، در هفته منتهی به ۹ جولای ۲۰۲۱ نیز ادامه یافت.

۲۱٫ اخزا با سررسید یک سال آینده سود معادل بانکی ۱۹٫۸درصد دارد.

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان