صعود همزمان قیمت سکه و دلار
صعود همزمان قیمت سکه و دلار

بازار ارز و طلا امروز شاهد صعو همزمان قیمت دلار ؛ قیمت سکه و قیمت طلا بود. قیمت درهم نیز اندکی افت کرد.

بازار ارز و طلا امروز شاهد صعو همزمان قیمت دلار ؛ قیمت سکه و قیمت طلا بود. قیمت درهم نیز اندکی افت کرد.

اقتصاددان: بازار ارز امروز شاهد صعود قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی امروز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ نسبت به عصر روز گذشته ۸۰ تومان بالاتر رفت و با ۲۸ هزار و ۲۲۰ تومان معامله شد.

در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز به روند افزیشی روز گذشته ادامه داد. قیمت دلار امروز در این بازار ۷۹ تومان بر ارزش خود افزود و با ۲۵ هزار و ۷۴۶ هزار تومان معامله شد.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟

صرافی ملی امروز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۶,۱۸۸ (بیست و شش هزار و صد و هشتاد و هشت تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۶,۷۱۷(بیست و شش هزار و هفتصد و هفده تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۹,۷۰۳( بیست و نه هزار وهتصد و سه تومان) و قیمت فروش یورو ۳۰,۳۰۳(سی هزار و سیصد و سه تومان) است.

افت اندک قیمت درهم

قیمت درهم در بازار ارز امروز اندکی افت را ثبت کرد. درهم امروز ۱۰ تومان پایین تر از عصر روز گذشته بود و با ۷ هزار و ۶۸۰ تومان مبادله شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳٫۶۷۳) عدد ۲۸ هزارو ۲۰۸ تومان به دست می‌آمد که اندکی نسبت به قیمت دلار در بازار بالاتر بود.

صعود همزمان سکه به فرمان طلا و دلار

قیمت اونس طلا در بازار جهانی امروز ۱۸۱۷ دلار معامله شد که نسبت به روز گذشته ۲ دلار افزایش را نشان می دهد. در بازار داخلی هم قیمت طلا ۱۸ عیار و قیمت سکه همزمان با افزایش قیمت دلار بر مدار صعود قرار گرفت. این فلز گران بهای داخلی امروز ۳۰ هزار تومان گران شد و با ۱۲ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان معامله شد. با احتساب قیمت ۲۸ هزار و ۲۲۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۷۱ هزار تومان به دست آمد و حباب سکه نیز ۳٫۴۲ درصد بود.

برجام به زمین سفت خورد؟

مذاکرات برجام در دولت رئیسی از ۸ اذر امسال شروع شد و کشورهای مذاکره کننده برجام تقریبا یک ماه و نیم است که در حال رایزنی هستند . معامله گران بازار ارز بیش از یک ماه است که در انتظار توافق نهایی هستند. در این چند وقت اخبار مثبت و منفی زیادی روانه بازار ارز شده است اما در حال حاضر معامله گران مانند قبل نسبت به توافق هسته ای خوشبین نیستند، تمایلی ندارند که با قدرت در موقعیت خرید قرار بگیرند. آنها معتقدند که مذاکرات به سرعت به نتیجه خاصی نمی رسد و مذاکرات هسته ای به زمین سفت رسیده است.

وزیر خارجه فرانسه اعلام کرده است:قدرت‌های غربی و ایران با وجود پیشرفت در پایان دسامبر هنوز تا احیای توافق فاصله دارند.کاهش سرعت مذاکرات وین شکافی ایجاد می‌کند که راه حل را در یک جدول زمانی واقع بینانه تضعیف می‌کند.شرایط خطرناک است، زیرا ایران برنامه هسته‌ای خود را تا مرحله پیش از نهایی شدن پیش برده است.ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری می‌کند تا احتمال احیای توافق هسته‌ای به خطر نیفتد.

وزیر امورخارجه فرانسه بدون اشاره به نقش غیرسازنده طرف‌های غربی در کند بودن روند مذاکرات وین ، روند این گفت و گوها «کند و بسیار کند» ارزیابی کرد.

خبرنگار وال استریت ژورنال هم گفت: اختلاف در خصوص تضمین ها وسانتریفیوژها همچنان باقی است.

امیر عبداللهیان هم قبلا اعلام کرده بود: هنوز در مذاکرات وین شاهد ابتکارات جدید از سوی طرف‌های غربی نیستیم به نحوی که به نظر نمی رسد آماده بازگشت سریع به تعهدات خود باشند لذا در این موضوع احساس می‌کنیم هنوز غربی‌ها تعلل می‌کنند.