سلامت سنجی مسئولان
سلامت سنجی مسئولان

  گفت: سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن به زودی تحت معاینات پزشکی قرار می گیرد. اشتباهات متعدد، لکنت زبان و چرت زدن های ناگهانی بایدن در حضور مهمانان خارجی و کنفرانس‌های خبری، این ذهنیت را تقویت کرده است که وی از سلامت ذهنی کافی برخوردار نیست و ممکن است اوضاعش بدتر شود. پیشتر […]

 

گفت: سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن به زودی تحت معاینات پزشکی قرار می گیرد.
اشتباهات متعدد، لکنت زبان و چرت زدن های ناگهانی بایدن در حضور مهمانان خارجی و کنفرانس‌های خبری، این ذهنیت را تقویت کرده است که وی از سلامت ذهنی کافی برخوردار نیست و ممکن است اوضاعش بدتر شود.
پیشتر نیز جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا خواستار سنجش سلامت ذهنی بایدن شده بودند.

گفتم: خبری جالب و در عین حال کاری ضروری است.چون مسئولی که دارای سلامت روانی و جسمانی کامل نباشد،نمی تواند مسئولیت های خود را در برابر حقوق مردم به خوبی انجام دهد.

گفت: ای کاش این رویّه مورد توجّه برخی کشورهای دیگر هم قرار می گرفت و مفادّ آن را دربارۀ مدیران ناکارآمد خود اجرا می کردند. در این صورت روی بسیاری از تصمیمات و تحوّلات مهم در حهان بشری اثر مثبت می گذاشت.

چند سال پیش رئیس وقت سازمان نظام پزشگی پروانه کار یکی از پزشگان پیشکسوت کشور را ابطال کرد. برخی از پزشگان جوان از اقدام ایشان انتقاد کردند و گفتند این پزشگ پیشکسوت استاد بسیاری از ما بوده ،این کار توهین و حق ناشناسی نسبت به ایشان است.

رئیس سازمان یکی از نسخه های آن پزشگ پیشکسوت را به منتقدان نشان داد که به جای تجویز قرص و شربت و آمپول و…برای بیمار خود ،تیرآهن و میلگرد و آجر و سیمان و…تجویز کرده بود. وی سپس توضیح داد لغو جواز پزشگی ایشان برای حفظ حیثیت و آبروی خود ایشان صورت گرفته است.

جالا کناررفتن یا کنارگذاشتن برخی از مسئولان از سمت های مهم و کلیدی،نه تنها به نفع مردم،که برای دفاع از حیثیت خودشان واقعاً ضروری و واجب است!

گفتم: من پیش تو کم آوردم،زیرا امروز حرف حسابی زدی و من نمی توانم بگویم «باز هم سیاهنمایی کردی»؟!!

گفت: معمولاً این گونه افراد مشکلدار خودشان نمی دانند که در رفتارها و گفتارهایشان چه دسته گل هایی به آب می دهند.

یک معلّم مکتبخانه بود که حرف «ر» را «ل» تلفُّظ می کرد.روزی می خواست واژۀ «رایحه» و معنی آن را درس بدهد. کتاب را گشود و گفت:

«لایحه یعنی بوی خوش. فهمیدید؟ حالا بگویید لایحه یعنی چه؟

همۀ بچه ها گفتند:لایحه یعنی بوی خوش.

معلم خشمگین شد و فریاد زد: لایحه یعنی بوی خوش نه لایحه! لایحه یعنی نوشته و نامۀ مفصّل.

بچه های معصوم که درمانده بودند فرق «لایحه» با «لایحه» چیست،مرتّب حرف معلّم را تکرار می کردند و توهین می شنیدند!

! معلّم با ناراحتی هی تکرار می کرد: من می گویم «لایحه»،شما نگویید «لایحه»! شما باید بگویید «لایحه»!

حالا تو بگو ما چه کنیم؟ ما مردم مثل این اطفال معصوم گرفتار مسئولانی شدیم که وقتی حرف های خودشان را نیز تکرار می کنیم،بازخواست می شویم!!

گفتم: آخرش باز هم سیاهنمایی کردی؟!

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : اقتصاددان