راه اندازی کارخانجات نوآوری بسترساز تحقق اقتصاد دانش بنیان
راه اندازی کارخانجات نوآوری بسترساز تحقق اقتصاد دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: راه اندازی کارخانجات نوآوری زمینه مطلوبی را برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور فراهم می سازد.

سورنا ستاری عصر شنبه در ادامه سفر یک روزه خود به استان مرکزی و در جریان افتتاح اولین کارخانه نوآوری غرب کشور در یکی از کارخانجات اراک اظهار داشت: استان مرکزی قدم های خوبی در حوزه توسعه اقتصاد دانش بنیان برداشته است.

وی ادامه داد: برخی صنایع اراک در مرحله ای قرار گرفته اند که کم کم از سیستم سنتی فاصله گرفته و به سمت محصولات دانش بنیان تغییر جهت داده اند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: بحث سیستم های شتاب دهنده و استارتاپ های جدیدی که از درون این مجموعه ها و همچنین کارخانه نوآوری با همکاری های با دانشگاه ها، پارک علم و فناوری و سایر بخش های حوزه دانش استان ایجاد شده است، در آینده بخشی از اقتصاد دانش بنیان را رقم می زند.

ستاری افزود: نزدیک به چهار هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد و امیدواریم اتفاقات نظیر راه اندازی کارخانجات نوآوری اینگونه به زایش تعداد بسیار زیادی از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان  منجر شود و به دنبال آن فرهنگ نوآوری در استان ها توسعه پیدا کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: برای توسعه مراکز نوآوری باید از ظرفیت جوانانی که در این زمینه از خلاقیت لازم برخوردار هستند، استفاده شود و از آن ها حمایت کنیم. زیرا محصولات دانش بنیان دارای ارزش افزوده بالایی هستند و برای جوانانی که در این حوزه تلاش کردند، موفقیت بالایی محسوب می شود.

  • منبع خبر : مهر