تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 مهر 1398 - 21:03
کد خبر : 1562

اتهام زنی و بردن‌ آبروی افراد امتداد آمدنیوز است/ مهاجمان به نفتکش ایرانی قطعا پاسخ دریافت خواهند کرد

اتهام زنی و بردن‌ آبروی افراد امتداد آمدنیوز است/ مهاجمان به نفتکش ایرانی قطعا پاسخ دریافت خواهند کرد

به نقل از ایرنا، «علی ربیعی» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات وزیران در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره احتمال ارتباط عناصر داخلی با «روح الله زم» سرشبکه رسانه ضدانقلاب آمد نیوز گفت: اعتقادی ندارم که آمدنیوز یک رسانه بود بلکه ساحت پاک رسانه را باید از باج نیوزها و

به نقل از ایرنا، «علی ربیعی» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات وزیران در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره احتمال ارتباط عناصر داخلی با «روح الله زم» سرشبکه رسانه ضدانقلاب آمد نیوز گفت: اعتقادی ندارم که آمدنیوز یک رسانه بود بلکه ساحت پاک رسانه را باید از باج نیوزها و «تروریست‌های آبرو» جدا کرد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: آنهایی که در رسانه کار می‌کنند و پای قلم خویش می ایستند و بر اساس اعتقاداتشان می نویسند حتی اگر مخالف ما هم باشند برای آنها احترام قائل هستیم. ولی کسی که در دامن سرویس‌های اطلاعاتی فعالیت می‌کند و با دروغ، آبروی افراد را میبرد، رسانه نیست.

وی گفت: کاری به آموزش های تروریستی و نحوه درست کردن کوکتل مولوتوف ندارم بلکه جایی که اساس و پایه را بر افشاگری دروغ و بازی با آبروی مردم گذاشته بود، اقدام وی بزرگترین خیانت به اصل رسانه و کلماتی چون دموکراسی، آزادی و مبارزه بود.

سخنگوی دولت اظهار داشت: اساساً این موضوع را در چارچوب رسانه و از موضع یک شبکه اجتماعی منتقد و آزاد نمی دانم. اعتقاد خودم و دولت این است که به مخالفان احترام قائل شویم اما آمدنیوز را نباید در این ردیف قرار داد. آمدنیوز جریانی بود که به همراه سرویس های اطلاعاتی، افراد خوش‌نام و اتکای روانی جامعه را تخریب می‌کرد.

ربیعی خاطرنشان کرد: این کانال در چارچوب عملیات روانی و برای فروپاشی ذهنی جامعه فعالیت می کرد و از این جهت (بازداشت سرشبکه) تمام کسانی که به آزادی و شرافت قلم باور دارند، خوشحال هستند.

اجازه دهیم سازمان اطلاعات سپاه موضوع را دنبال کند

ربیعی افزود: درباره احتمال ارتباط داخلی با آمدنیوز هم گفت: ۲ تا سه روز پیش، یکی از سایت ها افرادی که فاضل و معتقد به ایران هستند را به عنوان به این شبکه مرتبط دانست. باید از قضاوت های تند صرف نظر کرد و اجازه دهیم دوستان ما در سازمان اطلاعات سپاه با همان صداقتی که کار را دنبال کردند، موضوع را دنبال می کنند.

سخنگوی دولت از رسانه‌ها خواست از اتهام‌زنی و گمانه زنی که به نوعی امتداد آمدنیوز است و باعث بردن آبروی افراد می شود خودداری کنند و در عین حال گفت: از اینکه اصحاب رسانه ساحت شان پاک شد قطعاً همه خوشحال هستند و ما هم حمایت می کنیم و تبریک می گوییم

ربیعی همچنین درخصوص آخرین مصوبات امروز هیات دولت خواست، اظهار داشت: در جلسه امروز دو مصوبه بررسی شد. یکی از مصوبات لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی بود که بر اساس آن تا ۲ هزار هکتار به محدوده آن اضافه شد. البته تا ۲ هزار هکتار است منتها درباره چگونگی این محدوده مجددا در شورای عالی مناطق آزاد بحث صورت خواهد گرفت. ولی به گسترش منطقه کمک می‌کند و تبادلات تجاری بیشتری در این منطقه صورت خواهد گرفت و رونق بیشتری نیز برای بخش انزلی ما خواهد داشت.

وی افزود: موضوع دیگر بحث حمایت از کسب و کارها بود و برداشتن موانع کسب و کارها و همین‌طور در این راستا ارتقای رتبه ایران در بحث کارآفرینی و کسب و کار که این موضوع در دولت در دستورهای مختلف مورد بحث و بررسی است.

برای مقابله با پدیده حمله ملخ ها آمادگی داریم

ربیعی درباره گزارش‌هایی درباره حمله ملخ ها از طرف شرق کشور در سه ماهه پایانی سال و تمهیدات دولت در این زمینه گفت: دولت در حمله ملخ ها در سری قبل و مبارزه با این مساله که در ابتدای سال رخ داد، موفق عمل کرد ؛ این پدیده برون مرزی است که محیط زیست ما با آن مواجه می شود چون تجربه های قبلی وجود دارد بر اساس همان تجارب و گزارش ها وزارت جهاد کشاورزی برای مقابله با این پدیده آمادگی کامل دارد.

نگران وضعیت کردهای سوریه هم هستیم

سخنگوی دولت درباره درگیری احتمالی ارتش سوریه و ترکیه در شمال سوریه اظهار داشت: ما نگرانی دولت ترکیه را در مرزهای جنوبی خود درک می کنیم، اما معتقدیم راهکار این مساله نظامی نیست ما همچنین نگران امنیت و زندگی برادران و و خواهران کرد در شمال سوریه هم هستیم.

ربیعی با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: ما بارها اعلام کردیم که آمریکا قابل اعتماد نیست؛ به هر حال خروج آمریکا از شمال سوریه نباید موجب جنگ و آوارگی تعداد زیادی از کردها در آن منطقه شود.

وی خواستار پایان عملیات ترکیه در شمال سوریه شد و با زیانبار دانستن یکجانبه گرایی گفت: از طرفی راه حل این مساله تداوم روند گفت و گوهای آستانه و مذاکره تمام طرف‌ها و برگشتن به مرزها است و جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل این مساله آماده هر گونه همکاری است.

سخنگوی دولت افزود: ترکیب آستانه هم می تواند در مرزهای دو کشور ترکیه و سوریه نظارت کند تا ارتش سوریه بتواند امنیت مورد نظر دولت ترکیه در جنوب این کشور را تضمین بکند.

رئیس جمهوری روند تصویب لایحه پالرمو بررسی می‌کند

سخنگوی دولت درباره تعیین تکلیف لایحه پالرمو گفت: نظر حقوقی دولت این است که با توجه به رفع ایرادات حقوقی که شورای نگهبان گرفته است و مجلس این ایرادات را رد کرد و مجدد مجمع مایل بود که این موضع را خودشان بررسی کنند رئیس جمهوری تصمیم گرفته تمام روند طی شده در مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام را مورد بررسی قرار دهد و تصمیم نهایی را رئیس جمهوری اتخاذ خواهد کرد.

مهاجمان به نفتکش ایرانی قطعا پاسخ دریافت خواهند کرد

سخنگوی دولت درباره نتیجه بررسی ها در مورد حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ گفت: ما در حال برسی هستیم حدس قوی می زنیم که این حمله توسط ۲ دولت ( یک رژیم و یک دولت) برنامه ریزی و انجام شده است، ما باید اطمینان حاصل کنیم .

ربیعی گفت: ما تمایل داریم امنیت منطقه حفظ شود اما اجازه نخواهیم داد که کسی احساس کند به ما لطمه زده است. این شلیک ها از روی شناورها هم می تواند انجام شده باشد اما قطعا حمله تروریستی فردی و گروهی نیست حتما دولتی پشت این ماجرا است و با دقت در حال بررسی هستیم؛ منتظر هستیم که کشتی برگردد. اکنون فقط تصاویر از قطعات را داریم باید خود قطعات دست ما برسد کارشناسان نظامی ما بررسی کنند تا نظر قطعی بدهیم

وی افزود: ما نتایج نهایی بررسی حمله به نفتکش را به موقع اعلام می کینم و مهاجم قطعا پاسخ خود را دریافت خواهد کرد.

شورای نگهبان مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی را رد نکرده، ایرادگرفته است

سخنگوی دولت درباره لایحه تشکیل وزارت بازرگانی گفت: موضوع را از منظر حقوقی بررسی کردم، شورای نگهبان این لایحه را رد نکرده است، بلکه از آن ایراد گرفته است؛ ایراد شورای نگهبان هم بر این مبنا است که در مصوبه، اختیاراتی که در وزارت جهاد کشاورزی منتفی شده، مشخص نشده است کدام در وزارت صنعت، معدن و تجارت و کدام به وزارت بازرگانی تفویض و منتقل می شود.

وی با اشاره به آغاز تعطیلات مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم مجلس این موضوع را رفع ابهام کند و ما نیز نگرانی نداریم چون این مصوبه رد نشده است و فقط ایراد گرفته شده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: دولت برای فعالیت اقتصادی به حمایت و کمک همگانی همه نهادها نیاز دارد و ما نیز تردید نداریم عده ای دوست ندارند دولت دوازدهم در این حوزه موفق عمل کند اما این استنباط را هم نداریم که دستگاه های رسمی کشور طوری عمل کنند که مردم زیان ببینند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

13 − 8 =