سرویس مدارس به زودی گران می‌شود
سرویس مدارس به زودی گران می‌شود

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه رانندگان سرویس مدارس در حال حاضر مجوز افزایش هزینه سرویس را ندارند،‌ گفت: البته این موضوع دیر یا زود بر اساس مصوبه شورای شهر انجام می‌گیرد.

به نقل از فارس، شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر درباره نرخ کرایه‌ سرویس مدارس با توجه به تغییر قیمت بنزین و سوخت در کشور اظهار داشت: در حال حاضر رانندگان سرویس مدارس اجازه ندارند هزینه سرویس خود را افزایش دهند و اگر راننده‌ای اقدامی در این زمینه داشته باشد تخلف انجام داده و قابل پیگیری است.

وی افزود: والدین می‌توانند گزارشات تخلف سرویس مدارس را به سازمان تاکسیرانی شهر تهران اعلام کنند. همه رانندگان سرویس مدارس بارکد دارند و می‌توان از این طریق تخلفات آنها را گزارش داد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر ادامه داد: در صورتی که گزارشی در این زمینه نیز به من ارائه شود قطعا آن را پیگیری می‌کنم البته باید توجه داشت که دیر یا زود نرخ کرایه‌ها از جمله قیمت سرویس مدارس افزایش می‌یابد.

امانی گفت: سال گذشته نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی و سرویس مدارس بر اساس تورم حدود ۲۰تا ۲۳ درصد افزایش یافت ولی اینکه امسال زودتر از موعد مقرر نرخ‌ها تغییر کند یا خیر را خبر ندارم. به گفته وی هر ساله در بهمن ماه لایحه نرخ‌گذاری وسایل حمل و نقل عمومی و سرویس مدارس توسط شهرداری به شورای شهر ارائه می‌شود و اعضای شورا تصمیمات لازم را در این زمینه می‌گینردو سرانجام هیات تطبیق و فرمانداری تصمیم پایانی براساس مصوبه شورای شهر خواهند داشت.

وی در پاسخ به اینکه آیا امسال با توجه به نرخ افزایش بنزین کرایه‌های سرویس مدارس نیز بیش از ۲۰ درصد می‌شود گفت: باید لایحه مربوطه توسط شهرداری به شورا آید تا در مورد آن تصمیم بگیریم.

  • منبع خبر : اقتصاددان