تاریخ انتشار : پنجشنبه 21 دی 1402 - 12:59
کد خبر : 153539

حذف برنامه های قاچاق زا بهتر از درمان است

حذف برنامه های قاچاق زا بهتر از درمان است

اقتصاددان :  جلسه ی بسیار مفید « جامعه و انتخابات » عصر روز چهارشنبه بیستم دی ماه در دفتر شماره ۲ موسسه فرهنگی بزرگمهر حکیم تشکیل شد. از جمله افراد شرکت کننده در این نشست علمی، برخی نامزدهای مجلس شورای اسلامی و نیز تعدادی از فعالان اجتماعی بودند. در آغاز نشست دکتر محمد رسولی (

اقتصاددان :  جلسه ی بسیار مفید « جامعه و انتخابات » عصر روز چهارشنبه بیستم دی ماه در دفتر شماره ۲ موسسه فرهنگی بزرگمهر حکیم تشکیل شد.
از جمله افراد شرکت کننده در این نشست علمی، برخی نامزدهای مجلس شورای اسلامی و نیز تعدادی از فعالان اجتماعی بودند.

در آغاز نشست دکتر محمد رسولی ( شاهنامه شناس مشهور و حقوقدان) ضمن معرفی افراد به یکدیگر ، خواهان انسجام مشارکت و هم افزایی اعضا جهت کمک به حل مشکلات کشور شد.

پس از سخنان دکتر رسولی ، پروفسور بهنام ملکی، چهره ی سرشناس سیاسی، علمی کشور که مدیر پایگاه خبری، تحلیلی « اقتصاد دان» هم می باشد، با تشویق افراد به تداوم پرداختن به مسولیت اجتماعی ، گفت: برخی چالش ها در کشور وجود دارد که باید با همفکری هم آنها را حل کرد. برای مثال یکی از این مشکلات بحث قاچاق کالا و ارز می باشد. قاچاق کالا خیلی به اقتصاد و بازار ما زیان و لطمه وارد می کند. جا دارد در نشست ها در باره نارساییهای کلان نظیر بخش پنهان اقتصاد چاره جویی کنیم و راه حل های پیشنهادی که همان پیشگیری و حذف بسترهای قاچاق زا است را به مقامات و نهاد های مرتبط ارایه دهیم.

دکتر بهنام ملکی در ادامه افزود: از افرادی که در زمینه ی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطالعه یا یافته های پژوهشی و نظریاتی دارند، درخواست داریم دیدگاه خود را در راستای مبارزه ی علمی و مناسب در این باره نوشته و از طریق پایگاه خبری « اقتصاددان » منتشر کنند یا به دست ما برسانند تا تقدیم مقامات دست اندر کار نماییم.

وی همچنین با تحلیل اوضاع کلی مسایل داخلی و خارجی کشور و منطقه، خواستار هوشیاری ، اتخاذ تصمیمات علمی و همفکری برای عبور از مشکلات شد.

آقای دکتر مهربانی از دیگر همفکران این نشست، طی سخنانی به اهمیت انتخابات به طور کلی و انتخابات پیش رو به طور خاص پرداختند. دکتر مهربانی در بخشی از اظهارات خود گفتند« متاسفانه برخی ها می پندارند با قهر از انتخابات و رای ندادن، مشکل آنان حل می شود. حال اینکه ساز و کار به گونه ای است که اگر قرار باشد کمکی به حل مشکلات شود، راهش مشارکت در انتخابات است.
سرکار بانو همتی، هنرمند و فعال اجتماعی ضمن تایید سخن دکتر مهربانی از توانایی فعالان اجتماعی در ایجاد حرکت ها تحولات و مشارکت های مردمی گفتند.
خانم دکتر رحمتی با ابراز قدردرانی از تشکیل چنین نشست های مفید علمی راهکارهای مناسبی را در جهت کاهش بستر قاچاق و نیز افزایش کارایی رسانه های مستقل مانند اقتصاد دان، ارایه نمودند.
فاطمه ی آزادی ریاضی دان و فعال فرهنگی با ابراز خرسندی از تشکیل این نشست ، به نقش مهم آموزگاران و مدرسان و تاثیر پذیری افراد خانواده از یکدیگر در تشریک مساعی انجام امور اجتماعی صحبت نمودند.
استاد علی کاشی مدرس ریاضی و از فعالان اجتماعی جامعه ی فرهنگیان کشور به لزوم انجام کارها با توکل به خدای بزرگ و بر اساس برنامه ریزی اشاره نمودند و توجه به نسل جوان و نوجوان را مهم دانسته و گفتند جوان و نوجوان امروزی اگر موضوعی را از طریق اقناع بپذیرد , می تواند بزرگتر ها را هم همراه خود نماید.
نشست طبق برنامه اعلامی در ساعت بیست پایان یافت.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....