رئیس جمهور محترم ؛ لطفاً بجای صدقه ۴ دلاری ، تورّم را سرکوب نمایید.
رئیس جمهور محترم ؛ لطفاً بجای صدقه ۴ دلاری ، تورّم را سرکوب نمایید.

با آغاز محدودیت های جدید کرونایی ،ریاست محترم جمهوری از اوّل آذر ماه ۹۹ طرح اعطای یارانه ۱۰۰هزار تومانی دولت بعنوان بسته کمک معیشتی به یک سوّم از جامعه را مطرح نمودند طرحی که پیشتر مجلس نیز با اعطای ۱۲۰ هزار تومان یارانه به افراد نیازمند آنرا مطرح نموده بود. طی این طرح افرادی که […]

با آغاز محدودیت های جدید کرونایی ،ریاست محترم جمهوری از اوّل آذر ماه ۹۹ طرح اعطای یارانه ۱۰۰هزار تومانی دولت بعنوان بسته کمک معیشتی به یک سوّم از جامعه را مطرح نمودند طرحی که پیشتر مجلس نیز با اعطای ۱۲۰ هزار تومان یارانه به افراد نیازمند آنرا مطرح نموده بود.

طی این طرح افرادی که حقوق ثابت نمی گیرند برای ۴ ماه آذر ، دی ، بهمن و اسفند بسته کمک معیشتی دریافت خواهند کرد.

دولت و مجلس محترم ؛همانگونه که قبلا هم دلایل خود را در تورّم زا بودن این گونه طرحها تقدیم دولت و مجلس نموده ام عاجزانه خواهشمندم با توجّه به شیوع و فراگیری کرونا و ایجاد تورّم بیشتر و کاهش شدید نرخ رشد اقتصادی متاثر از افزایش بیکاری و کاهش درآمدها ،روشهای موثر را برای کمک واقعی معیشتی جامعه پیشنهاد فرمایید.

با احتساب نرخ منفی ۳/۵ درصدی رشد اقتصاد فقط در بخش خدمات در ۳ ماه اوّل امسال و تشدید این اعداد در ماههای جاری و بیکار شدن حدود ۱/۵ میلیون نفر تنها در بهار ۹۹ که حدود نیمی از آنها در بخش خدمات فعالیت داشته اند و در بسیاری موارد ،فاقد بیمه و عدم تحت حمایت بودن نهادهایی از جمله بهزیستی و کمیته امداد، به چه نحوه شناسایی و مشمول پرداخت این طرح قرار میگیرند؟؟؟؟
( آمار کاهش رشد اقتصادی در بخش های دیگر نیز قابل تامل است)

جناب آقای دکتر روحانی ؛امروز مردم نگران تر از همیشه در تامین معاش و روزمره گی خود میباشند.

جناب آقای رئیس جمهور ؛ تبعات حاصل از بی مدیریتی داخلی تولید را در جامعه به رکود کامل برده و تعطیلی کسب و کارها ، اقتصاد جامعه را فلج نموده است !!

جناب آقای روحانی ؛الطاف اینگونه بَذل و بخشش های دولت به دفاعات شامل حال اقشار مختلف جامعه شده است و در واقع به عناوین مختلف نیز سرمایه های مردم را در بازارهای مختلف سرمایه ای و..‌ نابود ساخته اید.

قطعاً راهکار اصلی کمک به معیشت جامعه در حال حاضر ،مهار تورّم میباشد.

جلوگیری از رانت و فساد موجود و توزیع عادلانه نهاده ها و کالاهای اساسی و… اقدامی مثبتی است که قطعاً دشوارتر از پلمپ کسب و کار مردم در شرایط محدودیت کرونایی نیست!!!

جناب آقای روحانی ؛ چگونه از توزیع گسترده نهاده های دامی در بنادر صحبت مینمایید و این خوراک طیور و دام در اختیار تولید کنندگان قرار نمیگیرد و با وجود سازمانهای نظارتی فراوان قیمت مرغ در طول ۲۴ساعت به ۳۷ هزار تومان میرسد؟؟؟

انحصار و رانت گسترده آنچنان نهادینه شده است که وزیر ذیربط نیز با همه تلاش خالصانه خود از عدم توفیق خویش در انحصار بازار نهاده ها صحبت مینماید!!!
دولتمردان بهتر است بجای طرح این صدقه های ناچیز و توهین آمیز به ملّت شریف ایران راهکارهای موثر برای سرکوب تورّم را در پیش گرفته تا با کاهش قیمت ها، فشار حداکثری تصمیمات دولتی بر ملّت را کاهش دهند!!!

مسئولان محترم؛ قطعا با کاهش تدریجی قیمت دلار و تشدید تورمّی در اقتصاد ، ناکارآمدی اِتخاذ این تصمیمات تبلیغاتی بیشتر نمایان میشود.

نویسنده : دکتر سهراب بختیار