پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا به روحانی و آمادگی ایران خودرو و سایپا دبیر انجمن خودروسازان خبر داد : دبیر انجمن خودروسازان از پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا به رئیس جمهور و آمادگی ایران خودرو و سایپا و دیگر شرکت ها خبر داد . به گزارش پایگاه خبری اقتصاددان، احمد نعمت‌بخش با اشاره […]

پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا به روحانی و آمادگی ایران خودرو و سایپا

دبیر انجمن خودروسازان خبر داد :

دبیر انجمن خودروسازان از پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا به رئیس جمهور و آمادگی ایران خودرو و سایپا و دیگر شرکت ها خبر داد .

پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا به روحانی و آمادگی ایران خودرو و سایپا

به گزارش پایگاه خبری اقتصاددان، احمد نعمت‌بخش با اشاره به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و دو راه فروش خودرو در حاشیه بازار یا استفاده از ظرفیت بورس کالا برای از بین بردن رانت و فساد در خرید و فروش خودرو به ایرنا گفت: در ابتدای ماه رمضان به رئیس جمهور گفتم الان که دولت از بازار سرمایه حمایت می‌کند، بگذارید خودروسازان هم اقدام به عرضه در بورس کالا کنند تا رانت دو نرخی بودن قیمت از بین برود و باعث ایجاد شفافیت شود.

وی ادامه داد: عرضه خودرو در بورس کالا باعث تک نرخی شدن و حذف دلالی در بازار آزاد خواهد شد. تجربه موفق حضور صنایع حاضر در بورس کالا ، گویای مزایای حضور در بورس کالا است. به طور مثال قیمت هر کیلو آلومینیوم قبل از عرضه در بورس کالا به ۴۲ هزار تومان نیز رسید اما امروزه با وجود تورم، قیمت آن در بورس کالا ۲۵ هزار تومان است.

وی افزود: هم اکنون خودروسازان آمادگی کامل برای عرضه محصولات در بورس کالا را دارند و از این حیث هیچ مشکلی وجود ندارد.بورس پرس

انتهای پیام