تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1402 - 23:05
کد خبر : 153865

۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به مسکن می‌رسد؟

۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به مسکن می‌رسد؟

رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم ۱۰ هزار میلیارد تومان به ظرفیت اعتباری صندوق ملی مسکن در سال آینده اضافه شود، گفت: استفاده از اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، نیازمند همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری

رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم ۱۰ هزار میلیارد تومان به ظرفیت اعتباری صندوق ملی مسکن در سال آینده اضافه شود، گفت: استفاده از اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، نیازمند همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از مهر؛ محمدرضا مهدیار اسماعیلی رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با موضوع نقش دستگاه‌ها در تأمین مالی طرح نهضت ملی مسکن با اشاره به برگزاری شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور بیان داشت: در شورای عالی مسکن جمع بندی بر این شد که با کمک بانک مرکزی قرارداد پرداخت یک میلیون وام مسکن تا پایان سال منعقد و تسهیلات پرداخت بشود.

رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با اشاره به روش‌های دیگر تأمین مالی طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر منابع بودجه‌ای و بانکی گفت: استفاده از بازار سرمایه یا بازارهای موازی از روش‌های دیگر تأمین مالی است. همچنین در خصوص منابع بودجه‌ای مقرر شد سازمان برنامه و بودجه رقم تخصیص سال جاری را به ۲۰ هزار میلیارد تومان که معادل ۷۵ درصد رقم پیش بینی شده است برساند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری به عنوان زیر مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی گردش منابع خود را از طریق صندوق شروع کردند که پیش بینی می‌کنیم ۱۰ هزار میلیارد تومان به ظرفیت اعتباری صندوق ملی مسکن با این روند در سال آینده اضافه شود. استفاده از اذن مقام معظم رهبری برای تخصیص دو میلیارد دلار از محل تهاتر نفت، نیازمند همکاری صندوق توسعه ملی برای تسریع در استفاده از این ظرفیت اعتباری است که این مبلغ برای آماده سازی و خدمات روبنایی و زیربنایی طرح نهضت ملی مسکن صرف خواهد شد.

رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های دارایی‌های مردمی موضوع دیگری است که در صندوق برای توسعه و تسریع ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن مد نظراست که می‌تواند در تأمین منابع مورد نیاز برای ساخت و تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی کمک کند. ساخت مسکن توسعه ای‌ترین اقدام کشور می‌تواند باشد زیر این اقدام اشتغال زا، کنترل کننده تورم و موجب افزایش رشد اقتصادی کشور و موجب ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی دیگری نیز خواهد شد که اقدامی اساسی به عنوان پیشران پیشرفت کشور تلقی می‌شود.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....