تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آبان 1402 - 14:29
کد خبر : 146513

یک سرویس مالیاتی رایگان شد

یک سرویس مالیاتی رایگان شد

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: با تمهیدات دولت، ارسال صورتحساب‌های الکترونیک مالیاتی برای مودیان رایگان شد. مهدی موحدی‌بک‌نظر افزود: در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه جامع مودیان برای تشویق مودیان مالیاتی به ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی مالیاتی خودشان می‌توانند صورتحساب‌ها را به شکل الکترونیکی ارسال کنند. وی گفت: یکسری شرکت‌های معتمد مالیاتی برای تسهیل

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: با تمهیدات دولت، ارسال صورتحساب‌های الکترونیک مالیاتی برای مودیان رایگان شد.

مهدی موحدی‌بک‌نظر افزود: در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه جامع مودیان برای تشویق مودیان مالیاتی به ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی مالیاتی خودشان می‌توانند صورتحساب‌ها را به شکل الکترونیکی ارسال کنند.

وی گفت: یکسری شرکت‌های معتمد مالیاتی برای تسهیل در ارسال صورتحساب الکترونیکی مودیان در نظر گرفته شده که قبلا قرار بود این شرکت‌ها با دریافت هزینه‌ای صورتحساب‌های مودیان را به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند، اما بعد از آن سازمان امور مالیاتی بر اساس بند ج تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ شرایطی را فراهم کرد که ارسال صورتحساب الکترونیکی برای مودیان در سال جاری رایگان شود.

وی در مورد اینکه هزینه اجرایی برای شرکت‌های معتمد مالیاتی چگونه خواهد بود، گفت: سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته برای ارسال هر صورتحساب الکترونیکی شرکت‌های مودی مالیات از سوی شرکت‌های معتمد مبلغ ۶۲۵ ریال به حساب شرکت معتمد پرداخت کند.

به گزارش اقتصاددان به نقل از فارس ، سخنگوی سازمان امور مالیاتی در مورد اینکه تاکنون چه تعداد صورتحساب مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال شده است، گفت: از تاریخ ۲۶ خرداد ماه که واحدهای دارای اعتبارسنجی شروع به ارسال صورتحساب الکترونیکی کردند تاکنون حدود ۳۰۰ میلیون صورتحساب الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده که حدود یک‌سوم این صورتحساب‌ها توسط شرکت‌های معتمد مالیاتی انجام شده است.

موحدی‌بک‌نظر در مورد اینکه چه تعداد شرکت معتمد مالیاتی داریم، گفت: ۶ شرکت معتمد نوع یک هستند که وظیفه ارسال صورتحساب به شکل الکترونیکی دارند و یک شرکت معتمد نوع ۲ و یک شرکت نوع ۳ وجود دارد که وظیفه آموزش و ارائه خدمات در مورد سازمان مودیان را بر‌عهده دارد.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی در مورد اینکه مگر هر مودی مالیاتی چه تعداد صورتحساب دارد، گفت: برخی از شرکت‌ها هزاران صورتحساب الکترونیکی دارند و زمان ارسال این صورتحساب‌ها طبق قواعد ۷ روز بعد از انجام معاملات است. البته در برخی موارد این ۷ روز به ۳۰ روز هم افزایش پیدا می‌کند.

وی گفت: با توجه به کثرت صورت‌های مالیاتی الکترونیکی درآمد خوبی هم برای شرکت‌های معتمد مالیاتی به دست خواهد آمد.

دولت برای تشویق مودیان مالیاتی به استفاده از روش‌های الکترونیکی در قالب نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تلاش دارد با رایگان کردن فرآیند ارسال صورت‌های مالیاتی به شکل الکترونیکی، مودیان را به استفاده از سامانه مودیان و نظام پایانه‌های فروشگاهی تشویق کند. همچنین طبق سیاست‌های کلی، هزینه‌های جاری دولت باید از محل درآمدهای مالیاتی تامین شود.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....