پکن وعده میزبانی بازی‌های زمستانی سبز و پایدار داده است
پکن وعده میزبانی بازی‌های زمستانی سبز و پایدار داده است

برگزارکنندگان المپیک 2022 پکن در کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه گفتند که بازی‌های المپیک زمستانی دارای یک سیستم مدیریت سبز و پایدار خواهد بود و توسعه منطقه ای پکن و شهر جانگ‌جیاکوئو را تقویت خواهد کرد.

برگزارکنندگان المپیک ۲۰۲۲ پکن در کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه گفتند که بازی‌های المپیک زمستانی دارای یک سیستم مدیریت سبز و پایدار خواهد بود و توسعه منطقه ای پکن و شهر جانگ‌جیاکوئو را تقویت خواهد کرد.

بازی های کربن خنثی

لی سن، مدیرکل کمیته سازماندهی بازی‌های پکن گفت: بازی‌های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ شیوه نامه مدیریتی انتشار کم کربن را به‌طور دقیق اجرا کرده‌ است و همه مکان‌های آن دارای استانداردهای ساختمانی سبز هستند.

لی گفت که یک سیستم حمل و نقل بر پایه انتشار اندک کربن برای تعدیل انتشار کربن ساخته شده است و همچنین افزود که بازی‌های پکن ۲۰۲۲ بر پایه کربن خنثی خواهند بود.

پایداری در سیستم برف‌سازی، زمین‌های بازی و راه‌آهن

یان جیارونگ، سخنگوی کمیته فوق گفت: «بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن اولین بازی‌هایی هستند که به طور کامل دستور کار المپیک ۲۰۲۰ را با تمرکز بر پایداری اجرا می‌کنند.

برگزارکنندگان این رویداد ورزشی گفتند که برف‌سازی برای رویدادهای بزرگ زمستانی رایج است و پکن ۲۰۲۲ از بهترین شیوه‌های زیست‌محیطی برای این کار پیروی می‌کند.

آنها می‌گویند که انرژی همه مکان‌های المپیک توسط منابع تجدید پذیر تامین می‌شوند و پکن یک شبکه راه آهن بین مناطق المپیک ایجاد کرده است تا بخش خدمات منطقه‌ای را تقویت کند.

گزارش پایداری پیش از شروع بازی‌های پکن ۲۰۲۲

کمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن در این کنفرانس گزارش پایداری پیش از شروع بازی‌های پکن ۲۰۲۲ را منتشر کرد. این بازتاب آخرین آمار منتشر شده توسط اداره کل ورزش چین است که نشان می دهد در حال حاضر ۳۴۶ میلیون نفر در ورزش‌های زمستانی شرکت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته سازماندهی بازی‌های پکن اعلام کرد که هدف «شرکت کردن ۳۰۰ میلیون نفر در این رویداد برفی و یخی» به واقعیت تبدیل شده است و همچنین افزود که ورزش‌های زمستانی چین در سال‌های اخیر به سرعت در حال رشد بوده‌اند و سیاست‌های مربوطه برای ترویج ورزش‌های زمستانی پس از بازی‌ها ادامه خواهد یافت.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) و اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک (IPC) با توجه به فیلم‌هایی که در این کنفرانس به آنها نشان داده شد، از این گزارش تعریف و تمجید کردند.

پیام توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک:

«دوستان عزیز المپیکی، به کمیته سازماندهی المپیک پکن ۲۰۲۲ برای انتشار گزارش پایداری پیش از شروع بازی های پکن ۲۰۲۲ تبریک می گویم. از آنجایی که جهان با چالش‌های پایداری رو به افزایشی مواجه است، همه باید نقش خود را در رسیدگی به آنها ایفا کنند. این گزارش نشان داد که کمیته سازماندهی المپیک پکن ۲۰۲۲ مسئولیت یکپارچه سازی اصول پایداری را در تمام مراحل آماده سازی بازی‌ها به رسمیت شناخته است.»

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن آغاز دوره جدیدی برای ورزش‌های زمستانی جهانی خواهد بود که ۳۰۰ میلیون چینی را با ورزش روی برف و یخ درگیر می کند. این بازی‌های المپیک زمستانی تا همین لحظه هم مزایای اجتماعی و اقتصادی ملموسی را برای مردم در جانگ‌جیاکوئو و یانچینگ فراهم کرده است. همانطور که در شرح این گزارش آمده است، پکن ۲۰۲۲ به تسریع توسعه پایدار در چین کمک می‌کند و راه حل‌هایی را برای آینده ای پایدارتر به نمایش می‌گذارد.

پیام اندرو پارسونز رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک:

«این گزارش پرمحتوا نکات برجسته پایداری بازی‌ها را نشان می‌دهد. این گزارش تلاش‌های چین برای میزبانی بازی‌های پکن ۲۰۲۲ را تشریح می‌دهد. بر اساس این گزارش، با توجه به تاثیر بازی‌های پارالمپیک در چند سال گذشته، امکانات در دسترس در پکن و جانگ‌جیاکوئو افزایش یافته است. ورزش‌های رده پارا المپیکی شکوفا شده و این دو شهر پیشرفت چشمگیری در ادغام اجتماعی افراد دارای معلولیت داشته‌اند. کمیته بین‌المللی پارالمپیک به عنوان یک شریک مهم در کمپین اقدام اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد از همه تلاش‌هایی که با هدف ارتقای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در زمینه ورزش انجام می‌شود، حمایت می‌کند.»