وعده جدید مجلس درباره افزایش حقوق معلمان
وعده جدید مجلس درباره افزایش حقوق معلمان

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۴ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه بیان کرد: در رابطه با رتبه‌ بندی معلمان باید گفت که بحث قول نیست بلکه بحث قانون است، موضوع تصویب، تایید و ابلاغ شده است و هنوز زمان دولت برای تصویب آیین‌نامه به […]

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۴ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه بیان کرد: در رابطه با رتبه‌ بندی معلمان باید گفت که بحث قول نیست بلکه بحث قانون است، موضوع تصویب، تایید و ابلاغ شده است و هنوز زمان دولت برای تصویب آیین‌نامه به پایان نرسیده است و حتما در زمان مقرر آیین‌نامه ابلاغ خواهد شد، معلمان بدانند با ابلاغ آیین‌نامه از ۶ ماهه دوم ۱۴۰۰ مبالغ قانونی قابل پرداخت خواهد بود.

سن بازنشستگی معلمان پس از رتبه بندی افزایش پیدا می‌کند؟!

چندی پیش، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش درباره افزایش بازنشستگی معلمان با اجرای رتبه‌بندی گفت: باید رفتار فرهنگیان را ببینیم و با قطعیت نمی‌دانم چنین اتفاقی می‌افتد یا خیر البته برخی این نظر را دارند که این مسئله می‌تواند تقاضای بازنشستگی را افزایش دهد. وی افزود: سال گذشته حدود ۷۱ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته شدند و باید ببینیم برای امسال چگونه خواهد شد.

تغییر در شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان

وی درباره آیین‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان اظهار کرد: تغییری در شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان ایجاد شده است مخصوصاً در مواردی همچون تحکیم بنیان خانواده، زوجین فرهنگی و همکارانی که تازه ازدواج می‌کنند، تسهیلاتی تعیین شده است.

نوری افزود: در بعضی موارد سنوات را تقلیل دادیم اما اینکه فرد رسمی و پیمانی باشد، شرط است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: واقعیت این است که نقل و انتقالات در تمام دستگاه‌ها، مبتنی بر نیاز و عدم نیاز است. در آموزش و پرورش اگر نقل و انتقالات را کلاً آزاد و بدون ضابطه کنیم مناطق کمتر برخوردار از معلم خالی می‌شوند و مجبوریم معلم ناآماده بگیریم یعنی افرادی که دوره‌های تربیت معلم را ندیده‌اند و رشته آنها مرتبط نیست. بنابراین به نظر می‌آید ظلم به دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار است البته برای موارد استثنا شرایطی را فراهم می‌کنیم.همچنین نقل و انتقال اضطراری حذف شد و نقل و انتقال فرهنگیان یک مرحله‌ای شد.

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

  • منبع خبر : ایرنا-تسنیم