تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1402 - 20:20
کد خبر : 159629

نتایج انتخابات مجلس دوازدهم

نتایج انتخابات مجلس دوازدهم

  اقتصاددان : سخنگوی ستاد انتخابات نتایج انتخابات مجلس دوازدهم در تهران و شهرستان‌ها را اعلام کرد. دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ با رای‌گیری در ۱۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی در سراسر کشور برگزار شد. در این دوره از انتخابات، حدود ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر با سلایق و

  اقتصاددان : سخنگوی ستاد انتخابات نتایج انتخابات مجلس دوازدهم در تهران و شهرستان‌ها را اعلام کرد. دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ با رای‌گیری در ۱۲۱۸ حوزه انتخابیه اصلی و فرعی در سراسر کشور برگزار شد.

در این دوره از انتخابات، حدود ۱۵ هزار و ۲۰۰ نفر با سلایق و گرایشات سیاسی مختلف (۱۲ درصد خانم و ۸۸ درصد آقا) تایید صلاحیت شدند که برای کسب ۲۹۰ کرسی مجلس با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در انتخابات مجلس شورای اسلامی، فرد منتخب باید حداقل ۲۰ درصد (یک پنجم) از کل آراء ماخوذه را کسب کند؛ در غیر این‌صورت، انتخابات در آن حوزه به دور دوم کشیده خواهد شد و در مرحله دوم، هر نامزدی که آرای بیشتری به هر میزان کسب کند، پیروز انتخابات خواهد بود.

نتایج غیررسمی انتخابات مجلس دوازدهم در تهران تا این لحظه

۱. سیدمحمود نبویان ۱۱۹۹۱۴ رای | ۲. حمید رسائی ۱۰۳۱۷۷ رای | ۳. امیرحسین ثابتی منفرد ۹۷۶۵۳ رای | ۴. محمدباقر قالیباف ۹۴۸۵۵ رای | ۵. روح اله ایزدخواه ۸۲۲۴۲ رای | ۶. رضا تقی‌پور انوری ۸۱۹۱۱ رای | ۷. مرتضی آقاطهرانی ۸۰۹۸۹ رای | ۸. منوچهر متکی ۸۰۹۸۸  رای | ۹. مهدی کوچک‌زاده ۷۵۴۱۴ رای | ۱۰. اسماعیل کوثری ۷۴۱۰۰ رای | ۱۱. سید علی یزدی‌خواه ۶۸۹۷۳ رای | ۱۲. کامران غضنفری ۶۳۶۰۵ رای | ۱۳. علی خضریان ۶۳۴۵۹ رای | ۱۴. مالک شریعتی نیاسر ۶۳۲۱۸ رای | ۱۵. احمد نادری ۶۱۳۵۲ رای | ۱۶. ابراهیم عزیزی ۵۸۹۰۷ رای | ۱۷. سمیه رفیعی ۵۶۵۵۰ رای | ۱۸.  پیمان فلسفی ۵۶۵۳۴ رای | ۱۹. محمد سراج ۵۵۳۷۸ رای | ۲۰. ابوالقاسم جراره ۵۴۰۳۹ رای | ۲۱. زینب قیصری ۵۱۹۹۲ رای | ۲۲. ابوالفضل ظهره‌وند ۵۱۹۵۸ رای | ۲۳. ریحانه اخلاقی ۵۱۵۶۷ رای | ۲۴. حسین نجابت ۵۰۵۸۵ رای | ۲۵. عبدالحسین روح‌الامینی‌ نجف‌آبادی ۴۹۸۱۷ رای | ۲۶. صالح اسکندری ۴۷۳۵۷ رای | ۲۷. زهره سادات لاجوردی ۴۶۷۱۶ رای | ۲۸. سیدمرتضی محمودی ۴۶۱۱۸ رای | ۲۹.علیرضا سلیمی ۴۵۹۸۶ رای | ۳۰. زهره طبیب‌زاده نوری ۴۴۰۵۲ رای

نتایج انتخابات مجلس دوازدهم در استان‌ها

همچنین، طبق اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور، نتایج رسمی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۳۰ استان دیگر تا این لحظه “به ترتیب حروف الفبا” به شرح زیر است:

– آبادان: جلیل مختار با ۲۰۵۷۶ رای (سرنوشت دو کرسی دیگر به مرحله دوم کشیده شد)

– آباده: رحیم زارع با ۲۲۵۷۰ رای

 آستارا: ولی داداشی با ۱۶۴۷۴ رای

 آستانه اشرفیه: ابراهیم نجفی با ۱۷۴۹۰ رای

– ابهر، خرم دره و سلطانیه: منصور علیمردانی با ۲۳۸۶۴ رای

– اسفراین: هادی قوامی با ۳۶۰۷۲ رای

– اسلام آباد غرب و دالاهو: مجتبی بخشی پور با ۳۰۵۳۷ رای؛ علی صابری و خلیل عسگری نیز دوم و سوم شدند

– اسدآباد: اکبر رنجبرزاده با ۱۶۰۷۱ رای

 اردستان: احمد بخشایش اردستانی با ۱۱۲۸۴ رای

– اردکان: مصطفی پوردهقان با ۱۲۲۷۱ رای

– اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار: حمیدرضا عزیزی فارسانی با ۲۴۴۳۱ رای

 اردبیل، نمین، نیر و سرین: علی نیکزاد

– ارومیه: حاکم ممکان با ۱۱۹۷۷۶ رای؛ شهین جهانگیری با ۱۱۷۷۸۶ رای؛ سیدسلمان ذاکر با ۱۱۵۷۶۱ رای

– اهواز، باوی، حمیدیه و کارون: نامشخص

 اندیمشک: نامشخص

 ایذه و باغ ملک: فرشاد ابراهیم پور با ۵۰۵۸۴ رای

 اقلید: مسلم صالحی با ۱۴۲۳۳ رای

– اراک، کمیجان و خنداب: نامشخص

– انارکی: محمدی با ۵۶۴۹۲ رای

 ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، ملکشاهی و مهران: سارا فلاحی با ۳۴۷۲۱ رای

– الیگودرز: حمیدرضا گودرزی با ۲۲۸۷۵ رای

 ایرانشهر، دلگان، بمپور، سرباز، فنوج و بخش‌های بنت، لاشار، اهوران و اشار: رحمدل بامری

– اهر و هریس: نامشخص

– املش و رودسر: محمدعلی جانی با ۱۸۵۸۷ رای

– آمل: رضا حاجی‌پور با ۲۸۴۱۵ رای

– بابل: حسن نتاج صلح دار با ۶۹۷۲ رای و احمدی فاطمی با ۴۰۹۳۸ رای

– بابلسر و فریدون‌کنار: علی اصغر باقرزاده با ۴۲۲۸۸ رای

– بناب: محمد باقری با ۲۳۳۴۳ رای

– بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر: نامشخص

– بندر لنگه و پارسیان: احمد جباری با ۳۸۲۴۲ رای

– بافت، رابر و ارزوئیه: نامشخص

– بم، ریگان و فهرج و نرماشیر: موسی غضنفرآبادی با ۶۸۳۵۴ رای

– بستان آباد: غلامرضا نوری قزلجه با ۱۷۰۱۸ رای

– بوئین زهرا و آوج: نامشخص

– بویراحمد و دنا: محمد بهرامی

– بروجن: غلامرضا میرزایی 

– بروجرد: نامشخص

– بیجار: علیرضا زندیان با ۱۰۴۰۳ رای

 بوکان: محمدقسیم عثمانی با ۱۳۱۴۱ رای

– بوشهر، گناوه و دیلم: جعفر پورکبکانی با ۲۳۰۰۳ رای

– بیرجند، درمیان و خوش: سیدحسن هاشمی و علی مولوی حقیقی به مرحله دوم راه یافتند

 بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان: نامشخص

– بندر انزلی: احمد دنیامالی با ۸۰۱۴۷ رای

– بهشهر، نکا و گلوگاه: غلامرضا شریعتی اندراتی با ۳۸۰۷ رای

– بهار و کبودر آهنگ: فتح‌الله توسلی با ۳۸۱۹۵ رای

– بهبان و آغاجری: نامشخص

– پاکدشت: نامشخص

– پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز: امیدعلی رعنایی بیله‌سوار و ابراهیم فهیمی به مرحله دوم رفتند

– پیرانشهر و سردشت: کمال حسین پور با ۱۰۴۹۵ رای

– پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر: رستگار یوسفی با ۲۵۷۷۱

– پلدختر: سید حمیدرضا کاظمی با ۲۳۱۸۲ رای

 تبریز، آذرشهر و اسکو: مسعود پزشکیان و روح‌الله متفکر آزاد (سرنوشت چهار کرسی دیگر به دور دوم کشیده شد)

– تربت جام و تایباد و باخذ و صالح آباد: عثمان سالاری با ۷۶۱۰۲ رای

– تربت حیدریه، مه، ولات و زاوه: محسن زنگنه با ۷۲۳۱۸ رای

– تنکابن، رامسر و عباس‌آباد: سیدشمس‌الدین حسینی با ۴۵۳۹۸ رای

– تنگستان: غلامحسین زارعی با ۲٠۲۵۷ رای

– تاکستان: نامشخص

– تفرش، آشتیان و فراهان: ولی‌الله بیاتی با ۱۱۷۳۹ رای

– تویسرکان: محمدمهدی مفتح با ۱۰۳۹۲ رای

– تفت و میبد: جلیل میرمحمدی با ۱۹۹۹۴ رای

– جیرفت: بهنام سعیدی با ۳۷۶۲۱ رای

– جهرم و خفر: محمدرضا رضایی کوچی با ۵۴۸۱۰

– چابهار، نیکشهر، کنارک،  قصر قند ، دشتیاری و زرایاد: محمد انور حجازه‌ای ۵۴٠٢۵ رای

– چناران، بینالود، طرقبه شاندیز: حسین امامی راد با ۲۹۹۲۳ رای

– خاش، میرجاوه، تفتان، نصرت‌آباد و کورین: علی کرد با ۳۰۴۵۸ رای

– خمین: محمد بیات با ۸۲۵۳ رای

– خمینی‌شهر: محمدتقی نقدعلی با ۴۵۷۶۷ رای

– خرمشهر: نامشخص

– خرم آباد: نامشخص

–  خدابنده: (به دور دوم کشیده شد)

– خواف و رشتخوار: امیر توکلی رودی با ۴۸۵۷۵ رای

– خوی و چایپاره: عادل نجف‌زاده با ۴۹۱۳۴ رای

– داراب و زرین دشت: محمدجواد عسگری با ۴۲۰۱۰ رای

– دامغان: علی‌اکبر علیزاده با ۱۱۱۴۷ رای

– دهلران: اسدالله چراغی با ۳۱۵۹۵ رای

– دره‌گز: حسین محمدزاده با ۱۴۸۹۴ رای

– دزفول: نامشخص

– درود و ازنا: روح الله لک علی آبادی

– دلفان و سلسله: محمدحسین محمدی با ۴۳۴۴۵ رای

– دشتی و تنگستان: غلامحسین زارعی با ۲۰۲۵۷ رای

– دشتستان: ابراهیم رضایی با ۴۳۶۲۹ رای

– دشت آزادگان و هویزه: نامشخص

– دماوند و فیروزکوه: شاهرخ رامین با ۱۷۸۱۲ رای

– رامیان و آزادشهر: جمشید قائم‌مقام با ۱۸۶۵۹ رای

– رامهرمز و رامشیر: نامشخص

 رباط کریم و بهارستان: نامشخص

– رفسنجان و انار: احمد انارکی محمدی با ۵۶۴۹۲ رای

– رشت و خمام: جبار کوچکی‌نژاد با ۴۵۶۱۴ رای؛ مهدی فلاح با ۳۴۶۸۲ رای و محمدرضا احمدی با ۳۲ هزار رای

– رودبار: مهرداد گودرزوند چگینی با ۱۸۷۸۸ رای

– رودسر و املش: محمد علی جانی شوکی با ۱۸۵۸۷ رای

– رزن و درگزین: سید ابوالحسن مصطفوی با ۱۶۰۲۸ رای

 زرند و کوهبنان: عبدالحسن همتی با ۲۸۳۴۴ رای

– زاهدان: حسینعلی شهریاری و حسین مالکی

– زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون: سرگزی و شهرکی

– زنجان و طارم: مصطفی طاهری (سرنوشت یک کرسی دیگر به دور دوم کشیده شد)

– ساری و میان دو رود: عالیه زمانی کیاسری با ۵۵۴۳۲ رای و علی بابایی با ۵۰۳۱۷ رای

– ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان: علی حدادی با ۲۴۹۰۱ رای

– ساوه و زرندیه: نامشخص

– سراب: نامشخص

– سپیدان و بیضا: اردوان اکبرپور با ۱۴۴۶۸ رای

– سیرجان: محمد معتمدی‌زاده با ۵۳۷۱۵ رای

– سلماس: یعقوب رضازاده با ۱۹۱۳۳ رای

 سقز و بانه: محسن بیگلری با ۱۶۳۳۵ رای

– سراوان، سیب، سوران و زابلی: محمد نوردهانی

– سروستان، کوار و خرامه: غلامرضا توکل با ۲۰۶۵۶ رای

– سمنان، مهدی‌شهر و سرخه: عباس گلرو با ۲۹۴۵۵ رای

– سمیرم: (به مرحله دوم کشیده شد)

– سنقر: سیدجواد حسینی‌کیا با ۱۱۱۲ رای

– سنندج و دیوان دره: نامشخص

– سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن: بهروز محبی نجم‌آبادی با ۵۰۶۸۴ و محمدرضا محسنی ثانی با ۴۰۵۶۶ رای

– سیرجان و بردسیر: محمد معتمدی زاده با ۵۳۷۱۵

– شاهین دژ و تکاب: محمد میرزایی با ۱۵۹۴۴ رای

– شاهین شهر، میمه و برخوار: حسینعلی حاجی دلیگانی با ۴۶۷۲۷ رای

– شازند: هوشنگ هادیان پور با ۱۰۳۷۸ رای

– شاهرود، میامی و بسطام: احمد عجم با ۳۵۸۴۵ رای

– شادگان: هاشم خنفری پور با ۲۷۰۷۳ رای

– شبستر: به دور دوم کشیده شد

– شهربابک: غلامرضا نویدی با ۱۸۳۰۲ رای

– شهرضا و دهاقان: حبیب قاسمی با ۲۲۹۰۵ رای

– شهرکرد: احمد راستینه با ۳۳۷۲۰ رای

– شهریار، قدس و ملارد: حسین حق وردی با ۵۶۵۲۹ رای

– شوش و کرخه: محمد کعب عمیر با ۳۴۱۱۷ رای

– شوشتر و گتوند: نامشخص

– شیروان: عباس قدرتی

– شیراز و زرقان: نامشخص

– صومعه سرا: سعید رحمت زاده پشتیری با ۲۴۷۶۰ رای

– طوالش، رضوانشهر و ماسال: یاسر اسلام‌دوست کاربندی با ۴۴۱۶۱ رای

– علی آباد کتول: رحمت الله نوروزی با ۳۲۷۸۷ رای

– فردوس، سرایان، طبس و بشرویه: محمد نصیری با ۲۵۹۴۳ رای

– فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میاندشت: اسمعیل سیاوشی با ۱۷۸۷۰ رای

– فسا: حسنعلی محمدی با ۱۴۷۳۶ رای

– فریمان، سرخس و بخش‌های رضویه و احمدآباد: سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی با ۳۸۳۷۶ رای

– فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزی: نامشخص

– فلاورجان: رمضان رحیمی با ۱۸۷۹۴ رای

 فومن و شفت: سید کریم معصومی سروآبادی با ۲۲۰۵۵ رای

 قائنات و زیرکوه: سلمان اسحاقی با ۳۳۲۰۰ رای

– قائم‌شهر و سوادکوه: عمران عباسی ، مصطفی معلمی، کمال علیپور و علی کشوری به دور دوم رفتند

– قروه و دهکلان: محمد رسول شیخی زاده با ۱۷۴۵۸ رای

– قوچان و فاروج: علی آذری با ۲۷۹۹۱ رای

 قم، کهک و جعفر آباد: مجتبی ذوالنوری با تعداد آرای ۱۴۹۲۸۳ رای؛ محمد منان رئیسی با ۱۰۵۱۴۷ رای؛ قاسم روانبخش با ۷۸۵۴۵ رای

– قزوین و آبیک: نامشخص

– قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب: فتح الله حسینی با ۳۸۴۳۴ رای

– کاشان و آران بیدگل: مصطفی معینی با ۳۶۷۳۴ رای

 کاشمر، بردسکن و خلیل آباد: جواد نیک بین با ۴۳۵۲۳ رای

 کازرون و کوه چنار: نامشخص

– کرمان و راور: شهباز حسن پور بیگلری با ۷۴۲۱۹ و مجید دوستعلی با ۷۱۵۶۶ رای

– کلیبر، خداآفرین و هوراند: بهنام رضوانی با ۲۲۲۴۶ رای

– کنگاور: وحید احمدی با ۳۲۵۷۶ رای

– کنگان، دیر، جم و عسلویه: نامشخص

– کوهدشت و رومشکان: علی امامی راد با ۳۳۲۴۲ رای

– کهنوج: منصور شکراللهی با ۸۲۵۸۶ رای

– کردکوی ترکمن و بندرگز: عبدالجلال ایری با ۲۶۸۲۶ رای

– کرج، اشتهارد و فردیس: نامشخص

– کرمانشاه: محمد رشیدی با ۶۱۰۵۸ رای

– کهگیلویه و بویراحمد، بهمئی، چرام و لنده: سید محمد موحد

– گنبدکاووس: برزو قرجه طیار و عبدالحکیم آق ارکاکلی به مرحله دوم رفتند

– گالیکش و مراوه تپه: مجید حسینی ۵۴۳۳۶ رای

– گرمسار و آرادان: یاسر عربی با ۱۷۶۸۱ رای

– گچساران و باشت: غلامرضا تاجگردون

– گرمی و آنگوت: محمد خوش سیما با ۲۰۱۹ رای

– گناباد و بجستان: هادی محمدپور ١٧٠٧۶ رای

– گلپایگان و خوانسار: مسعود خاتمی با ۱۳۲۷۳ رای

– گرگان و آق‌قلا: رمضانعلی سنگدوینی با ۵۴۸۴۳ رای و عبدالغفور امان زاده با ۵۱۵۸۲ رای

– لامرد و مهر: سیدموسی موسوی با ۲۵۱۶۷ رای

– لارستان، خنج، گراش و اوز: نامشخص

– لردگان و خانمیرزا: سید روح الله موسوی با ۵۶۸۵۰ رای

– لنجان: حسین رجایی ریزی و علی کیایی به مرحله دوم راه یافتند

 لنگرود: مهرداد لاهوتی با ۲۴۹۳۶ رای

– لاهیجان و سیاهکل: سلمان زارع با ۱۹۰۲۳ رای

– مشهد و کلات: نامشخص

– ماه نشان وایجرود: سید جمال موسوی با ۲۰۸۲۱ رای

– ماکو، چالدران، پلدشت و شوط: عمر علی پور با ۴۳۴۸۶ رای

– مبارکه: زهرا سعیدی مبارکه با ۱۱۹۰۶ رای

– محلات و دلیجان: محمد جلالی با ۵۰۴۹۳ رای

– ملایر: احد آزادی‌خواه با ۲۲۸۹۷ رای؛ حسین احمدی و احمد آریایی‌نژاد هم به مرحله دوم راه یافتند

– مراغه و عجب شیر: سید فرید موسوی با ۳۲۸۷۶ رای

– مشکین شهر: بابک رضا زاده با ۱۷۰۰۷ رای

– مرند و جلفا: عزت‌اله حبیب زاده با ۴۰۰۲۳ رای

– مرودشت و ارسنجان و پاسارگاد: اسفندیار عبداللهی و سیروس سجادیان به مرحله دوم راه یافتند

– مریوان: امید کریمیان با ۱۱۰۶۷ رای

– ملکان: نامشخص

 مهاباد: سلام ستوده با ١۵٨۵۵ رای

– مهریز و بافق: محمدرضا صباغیان با ۲۳۴۸۵ رای

– میاندوآب: علی احمدی با ۳۳۴۴۶ رای

– میانه: مریم عبداللهی با ۲۱۴۶۹ رای (سرنوشت یک کرسی دیگر به دور دوم کشیده شد)

– مینودشت، گالیکش و کلاله: سید نجیب حسینی با ۵۴۳۳۶ رای

– میناب، روداب، جاسک، سیریک و بشاگرد: عبدالکریم هاشمی با ۷۳۷۹۲ رای

– ماهشهر، امیدیه و هندیجان و بخش جولکی: نامشخص

– مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا: نامشخص

– ممسنی و رستم: نامشخص

– ملایر: آزادی خواه با ۲۲۸۹۷ رای

– نایین، خور و بیابانک: الهام آزاد با ۶۴۷۲ رای

– نجف آباد، تیران و کرون: ابوالفضل ابوترابی با ۴۰۲۵۰ رای

– نطنز و قمصر: حسین عبدلی با ۱۴۳۸۳ رای

 نقده و اشنویه: عبدالکریم حسین زاده با ۳۶۸۳ رای

– نور و محمودآباد: عبدالوحید فیاضی با ۲۳۲۹۰ رای

– نوشهر، چالوس و کلاردشت: کامران پولادی با ۲۷۳۴۹ رای

– نهبندان و سربیشه: مصطفی نخعی با ۳۱۹۴۰ رای

– نهاوند: علیرضا حصاری با ۱۸۴۴۶ رای

– نی‌ریز، استهبان و بختگان: فرهاد طهماسبی با ۳۳۵۱۵ رای

 نیشابور، فیروزه زبرخان و میانجلگه: سید یحیی سلیمانی با ۵١۵٧٧ رای و محمد رستمی با ۴۴١١۴ رای

– ورامین، پیشوا و قرچک: مهدی زمانی افشار با ۳۰۴۶۳ رای

– ورزقان: رضا علی‌زاده با ۲۴۳۴۸ رای

– همدان و فامنین: حمیدرضا حاجی بابایی با ۵۸۳۴۹ رای و عباس صوفی با ۴۷۹۳۷ رای

– هشترود و چاراویماق: فرامرز شاهسواری با ۱۳۵۵۰ رای

– یزد: محمد صالح جوکار با ۸۱۶۳۴ رای

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....