تاریخ انتشار : دوشنبه 15 فروردین 1401 - 19:07
کد خبر : 83208

مهمترین علت برگشت خوردن چک ها چیست؟

مهمترین علت برگشت خوردن چک ها چیست؟

بیش از ۵۶۷ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۳۲۷ هزار میلیارد ریال در بهمن ماه ۱۴۰۰ در کل کشور برگشت داده شده است. براساس آمار بانک مرکزی بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۲۶۵۹ هزار میلیارد ریال در بهمن ماه ۱۴۰۰ در کل کشور مبادله شد که

بیش از ۵۶۷ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۳۲۷ هزار میلیارد ریال در بهمن ماه ۱۴۰۰ در کل کشور برگشت داده شده است.

براساس آمار بانک مرکزی بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۲۶۵۹ هزار میلیارد ریال در بهمن ماه ۱۴۰۰ در کل کشور مبادله شد که از این تعداد، بیش از ۵.۷ میلیون فقره چک به ارزشی بیش از ۲۳۳۲ هزار میلیارد ریال وصول شد. در این میان، بیش از ۵۶۷ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۳۲۷ هزار میلیارد ریال در بهمن ماه ۱۴۰۰ در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲.۷ درصد و ۷.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مهم ترین علت برگشت خوردن چک ها چیست؟

در بهمن ماه ۱۴۰۰، در کل کشور حدود ۵۵۰ هزار فقره چک به ارزشی بیش از ۳۱۷ هزار میلیارد ریال به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. در واقع در کل کشور از نظر تعداد ۹۶.۹ درصد و از نظر ارزش ۹۷.۲ درصد از کل چک های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

در ماه مورد بررسی در استان تهران بیش از ۱۵۶ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۱۲۲ هزار میلیارد ریال به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. در واقع در استان تهران از نظر تعداد ۹۶ درصد و از نظر ارزش ۹۶.۳ درصد از کل چک های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از ایبنا،  همچنین در بهمن ماه سال گذشته، در بین سایر استان های کشور، بیشترین نسبت تعداد چک های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی به کل تعداد چک های برگشتی در استان، به ترتیب به استان های خراسان جنوبی (۹۸.۶ درصد)، اصفهان (۹۸.۱ درصد) و کهگیلویه و بویراحمد (۹۷.۹ درصد) اختصاص یافته است و استان های البرز (۹۵.۸ درصد)، سیستان و بلوچستان (۹۵.۹ درصد) و کرمانشاه (۹۶.۲ درصد) کمترین نسبت تعداد چک های برگشتی به دلایل کسری و فقدان موجودی به کل تعداد چک های برگشتی در استان را به خود اختصاص داده است.

در ماه مذکور، در بین استان های کشور، بیشترین نسبت ارزش چک های برگشتی به دلایل کسری و فقدان موجودی به کل ارزش چک های برگشتی در استان، به ترتیب به استان های خراسان جنوبی (۹۹.۶ درصد)، کرمانشاه (۹۹.۴ درصد) و ایلام (۹۸.۹ درصد) اختصاص یافته است و استان های کهگیلویه و بویراحمد (۹۵.۳ درصد)، کردستان (۹۵.۵ درصد) و همدان (۹۵.۸ درصد) کمترین نسبت ارزش چک های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی به کل ارزش چک های برگشتی در استان را به خود اختصاص داده است.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....