تاریخ انتشار : پنجشنبه 28 دی 1402 - 21:38
کد خبر : 154497

مقصر اصلی میزان زیاد خسارت شرکت‌های بیمه‌ای کیست؟

مقصر اصلی میزان زیاد خسارت شرکت‌های بیمه‌ای کیست؟

طی ۹ ماهه نخست امسال حدود ۲۰۲ همت حق بیمه توسط بیمه‌گذاران به شرکت‌های بیمه‌گر پرداخت شده که حدود ۵۳ درصد آن یعنی معادل ۱۰۶ همت، صرف پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران شده است. خسارت‌هایی که شرکت‌های بیمه‌ای به بیمه‌گذاران پرداخت کرده‌اند از مرز ۱۰۰ همت عبور کرد. تازه‌ترین جزییات عملکرد صنعت بیمه کشور که از

طی ۹ ماهه نخست امسال حدود ۲۰۲ همت حق بیمه توسط بیمه‌گذاران به شرکت‌های بیمه‌گر پرداخت شده که حدود ۵۳ درصد آن یعنی معادل ۱۰۶ همت، صرف پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران شده است. خسارت‌هایی که شرکت‌های بیمه‌ای به بیمه‌گذاران پرداخت کرده‌اند از مرز ۱۰۰ همت عبور کرد.

تازه‌ترین جزییات عملکرد صنعت بیمه کشور که از سوی بیمه مرکزی منتشر شده نشان می‌دهد طی ۹ ماهه نخست امسال حدود ۲۰۲ همت حق بیمه توسط بیمه‌گذاران به شرکت‌های بیمه‌گر پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۸٫۹ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش از ۲۰۲ همت حق بیمه تولیدی در دوره مورد اشاره حدود ۵۳ درصد آن یعنی معادل ۱۰۶ همت، صرف پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران شده است.

طی دوره مورد اشاره بیش از ۵۵٫۵ میلیون بیمه نامه صادر و ۵۳٫۹ میلیون فقره نیز خسارت پرداخت شده است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از اکوایران ،  تعداد بیمه نامه‌های صادره و تعداد موارد خسارت پرداختی طی این دوره نسبت به ۹ ماهه سال گذشته، به ترتیب ۶٫۳ درصد رشد و ۳٫۴ درصد کاهش داشته است.

رشد ۸۰ درصدی بیمه درمان

آمارها نشان می‌دهد در میان انواع رشته‌های بیمه‌ای، درمان بیشترین سهم را از سبد حق بیمه‌ای تولیدی کشور دارد که معادل یک سوم (حدود ۳۴ درصد) است.

طی ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۶۸ همت حق بیمه برای بیمه درمان ایجاد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۰ درصد افزایش داشته است.

سهم چهار رشته بیمه درمان، شخص ثالث-مازاد، زندگی و بدنه اتومبیل به ترتیب ۳۳٫۹، ۲۶٫۶، ۱۳٫۲ و ۶٫۴ درصد (در مجموع ۸۰٫۲ درصد) از پرتفوی حق بیمه تولیدی در بازار است (۱۹٫۸ درصد باقی‌مانده حق بیمه به ۱۲ رشته دیگر اختصاص دارد).

مقصر اصلی خسارت‌های بیمه‌ای

بر اساس این گزارش میزان خسارت‌ پرداختی شرکت‌های بیمه در ۹ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل ۶۵٫۷ درصد افزایش یافته است.

از ۱۰۶ همت خسارتی که شرکت‌های بیمه به بیمه‌گذاران پرداخت کرده‌اند، خسارت‌های مربوط به بیمه درمان با سهم ۴۱ درصدی در صدر پرداختی‌ها قرار دارد.

شرکت‌های بیمه طی ۹ماهه نخست امسال حدود ۴۴ همت خسارت بابت بیمه درمان پرداخت کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷۴ درصد رشد داشته است.

رشد بالای ۶۵٫۷ درصدی خسارت پرداختی صنعت بیمه بیشتر ناشی از عملکرد رشته‌های بیمه درمان، شخص ثالث-مازاد و بدنه اتومبیل با سهم عمده در بازار (به ترتیب ۴۱٫۲، ۳۰٫۸ و ۹٫۵ درصد) و رشد بالای خسارت پرداختی در آنها بوده است.

پوشش ریسک‌های مرتبط با وسایل نقلیه (با صدور بیمه نامه های شحص ثالث-مازاد، بدنه اتومبیل و حوادث راننده) موجبات اختصاص ۳۷٫۲ درصد از حق بیمه تولیدی و ۴۴ درصد از خسارت پرداختی بازار را فراهم آورده است.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....