تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اردیبهشت 1403 - 14:03
کد خبر : 165414

مداخلات هوشمندانه در بازار ارز تهران و دوبی

مداخلات هوشمندانه در بازار ارز تهران و دوبی

عباسی با اشاره به مداخلات هوشمندانه در بازار ارز تهران و دوبی همزمان با تنش‌های امنیتی گفت: چنین تنش‌های بزرگ امنیتی می‌توانست بازار ارز را دچار نوسانات بسیار بزرگی کند، اما شاهد بودیم که این بازار با نوسانات بسیار کوچک مواجه شد، این موضوع نشان از این دارد که بانک مرکزی از یک عقلانیت و

عباسی با اشاره به مداخلات هوشمندانه در بازار ارز تهران و دوبی همزمان با تنش‌های امنیتی گفت: چنین تنش‌های بزرگ امنیتی می‌توانست بازار ارز را دچار نوسانات بسیار بزرگی کند، اما شاهد بودیم که این بازار با نوسانات بسیار کوچک مواجه شد، این موضوع نشان از این دارد که بانک مرکزی از یک عقلانیت و بلوغ در سیستم اقتصادی کشور برخوردار است و امیدواریم روند کاهشی قیمت ارز در بازار آزاد همچنان ادامه پیدا کند. علیرضا عباسی، عضو اتاق بازرگانی تهران و کارشناس بازار ارز با تاکید بر اینکه نمایش اقتدار نظامی ایران با عملیات وعده صادق باعث شد که درگیری، تاثیر آنچنانی بر افزایش نرخ ارز نداشته باشد و حتی روند نرخ به‌عکس پیش‌بینی‌ها نزولی شود، گفت: عوامل سیاسی و روابط بین‌الملل به خصوص در حوزه تنش‌های سیاسی و امنیتی تاثیر روانی زیادی بر بازارهای مالی دارد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از ایسنا ،  این کارشناس بازار ارز عنوان کرد: خوشبختانه فضای پرتنش هفته‌های اخیر با مدیریت خوبی که هم از لحاظ دیپلماتیک و هم از لحاظ اقتصادی و ارزی در ایران صورت گرفت موجب شد تا بازار ارز به خوبی مدیریت شود. این تحلیلگر بازارهای مالی عنوان کرد: جامعه ایرانی یک جامعه هوشمند است که در طول تاریخ بارها تنش‌ها و چالش‌های زیادی را تجربه کرده و از این رو موقتی بودن این چالش‌ها را عمیقا درک می‌کند، در نتیجه کشور از یک ثبات و پایداری نسبی در حوزه روابط بین‌المللی و همچنین ثبات نسبی بازار برخوردار است.  وی اضافه کرد: در این بین سیاست‌های بانک مرکزی و مداخلات هوشمندانه در بازار ارز تهران و دوبی برای مدیریت تنش‌ها خوب ارزیابی می‌شود. عباسی اظهار کرد: بانک مرکزی با پرهیز از سیاست‌های ناگهانی و تصمیمات آنی و ادامه دادن به روند سیاست‌گذاری در حوزه ثبات بخشی به بازارهای مالی و پولی موجب شده است که در چنین مواقعی از ورود هیجانی مردم به بازار ارز جلوگیری شود که قابل تقدیر است.
این کارشناس ارزی در پایان تاکید کرد: چنین تنش‌های بزرگ امنیتی می‌توانست بازار ارز را دچار نوسانات بسیار بزرگی کند، اما شاهد بودیم که این بازار با نوسانات بسیار کوچک مواجه شد، این موضوع نشان از این دارد که بانک مرکزی از یک عقلانیت و بلوغ در سیستم اقتصادی کشور برخوردار است و امیدواریم روند کاهشی قیمت ارز در بازار آزاد همچنان ادامه پیدا کند.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

9 − هفت =

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....