عرضه اولیه سهام آرامکو سعودی کلید خورد
عرضه اولیه سهام آرامکو سعودی کلید خورد

هیات مدیره بازار سرمایه عربستان سعودی پیشنهاد عرضه عمومی سهام دولتی آرامکو سعودی را پذیرفت.

به گزارش خبرگزاریها در بیانیه این سازمان دولتی آمده است که آگهی انتشار سهام شرکت تا آغاز جمع آوری درخواست ها منتشر خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: «آگهی انتشار سهام شامل تمامی اطلاعات لازم برای اتخاذ تصمیم گیری سرمایه گذاران از جمله جوانب مالی آن است.» در آن نه تعداد سهامی که ممکن است پیشنهاد شود، ذکر می شود نه زمان آغاز جمع آوری درخواست ها، نه محل درج سهام. مجوز لیست طی شش ماه از زمان ارائه معتبر است.

شبکه العربیه با استناد به منابع خود اطلاع داد که روند مشخص کردن قیمت ها از ۱۷ نوامبر آغاز شده و ۷ دسامبر به پایان می رسد. پیشنهاد می شود که ارائه سهام ممکن است از ۴ دسامبر آغاز شود.

پیشتر خبرگزاری رویترز اطلاعاتی را منتشر کرده بود که ولیعهد سعودی محمد بن سلمان آل سعود برای عرضه  اولیه سهام آرامکو سعودی موافقت کرده  و بیانیه مربوطه روز یکشنبه منتشر شده است.

عرضه عمومی سهام آرامکو سعودی در بورس Tadawul سعودی ارائه می شود. در بیانیه شرکت آمده است: « لیست سهام بر پایه بازارTadawul خواهد بود.» پیشنهاد از فروش بخشی از سهام متعلق به دولت تشکیل می شود. بهای نهایی و میزان عرضه پس از تکمیل درخواست های سرمایه گذاران اعلام می شود.

  • منبع خبر : اقتصاددان