تاریخ انتشار : دوشنبه 22 فروردین 1401 - 17:33
کد خبر : 84057

شاخص بورس پرواز کرد

شاخص بورس پرواز کرد

در بازار معاملات امروز بازار سهام ۲۲ فروردین، شاخص بورس به صعود خود ادامه داد و از سطح مقاومت یک میلیون و ۴۷۷ هزار واحد عبور کرد. به گزارش اقتصاددان به نقل از اکوایران، در معاملات روز دوشنبه، بیست و دوم فروردین ۱۴۰۱، شاخص کل بورس تهران با صعود ۵ هزار و ۴۷۷ واحدی نسبت

در بازار معاملات امروز بازار سهام ۲۲ فروردین، شاخص بورس به صعود خود ادامه داد و از سطح مقاومت یک میلیون و ۴۷۷ هزار واحد عبور کرد.

به گزارش اقتصاددان به نقل از اکوایران، در معاملات روز دوشنبه، بیست و دوم فروردین ۱۴۰۱، شاخص کل بورس تهران با صعود ۵ هزار و ۴۷۷ واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۵۹۰ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد ۳ هزار و ۵۵۰ واحدی در سطح ۳۸۷ هزار و ۴۷ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۲۹ واحد بالا آمد و در سطح ۲۰ هزار و ۱۹۱ واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، ۳۰۸ نماد رشد قیمت داشتند و ۱۷۵ نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، ۶۴ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۳۵ درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۱۵۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

در معاملات روز دوشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۵۵ میلیارد تومان بود. پس از شپنا، نمادهای خساپا (شرکت سایپا) و وبملت (بانک ملت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

 شاخص بورس پرواز کرد

نمادهای پیشران بازار سهام

نمادهای «شپدیس»، «اخابر» و «وغدیر» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «شستا»، «وبملت» و «حکشتی» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «مارون» و «بپاس» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «غصینو»، «فرابورس» و «سمگا» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و خبهمن و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، کرمان و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۸۹ هزار و ۹۲۹ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۸۲ هزار و ۸۹۳ میلیارد تومان بود که ۹۶ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۵ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان رسید.

افزایش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل ۱۶۶ درصد افزایش یافت و ۸ میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته ۷ درصد رشد کرد و در رقم ۵۲۱ میلیارد تومان ایستاد.

امروز نماد وساپا (شرکت سرمایه گذاری سایپا) با صف‌ خرید ۱۳۱ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وساپا ، نمادهای ورنا (شرکت سرمایه گذاری رنا) و کیمیا (شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به نماد ثاباد (شرکت توریستی و رفاهی آبادگران ایران) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۴ میلیارد تومانی داشت. پس از ثاباد، نمادهای خنصیر (شرکت مهندسی نصیر ماشین) و بنو (شرکت بیمه تجارت نو) بیشترین صف فروش داشتند.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

 شاخص بورس پرواز کرد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....