تاریخ انتشار : شنبه 30 دی 1402 - 22:21
کد خبر : 154719

قیمت خودروهای داخلی در بازار

سایپایی‌ها گران شدند، ایران خودرویی‌ها ارزان + جدول قیمت

سایپایی‌ها گران شدند، ایران خودرویی‌ها ارزان + جدول قیمت

رصد بازار نشان می‌دهد امروز آخر دی ماه ۱۴۰۲ بازار با رشد قیمت سایپایی‌ها و افت ایران خودرویی‌ها روبرو بود، بطوریکه ایران خودرویی‌ها افت قیمتت ۵۵ میلیون تومان را هم تجربه کردند. اقتصاددان: سرگردانی قیمتی در بازار خودرو موجب شد تا امروز هم شاهد کاهش حضور خریداران و فروشندگان در بازار باشیم. به گفته فعالان

رصد بازار نشان می‌دهد امروز آخر دی ماه ۱۴۰۲ بازار با رشد قیمت سایپایی‌ها و افت ایران خودرویی‌ها روبرو بود، بطوریکه ایران خودرویی‌ها افت قیمتت ۵۵ میلیون تومان را هم تجربه کردند.

اقتصاددان: سرگردانی قیمتی در بازار خودرو موجب شد تا امروز هم شاهد کاهش حضور خریداران و فروشندگان در بازار باشیم. به گفته فعالان بازار خودرو افزایش تنش‌ها در منطقه موجب ایجاد بی اعتمادی خریداران در بازار شده و با این شرایط بازار برخلاف سال‌های گذشته که در ماه‌های آخر سال روزهای گرمی را تجربه می‌کرد این روزها در آرامش به سر می‌برد.

علاوه بر تنش‌ها در منطقه به گفته فعالان بازار خودرو نوسان نرخ دلار هم در کاهش معاملات اثرگذار بوده است. این روزها شاهد نوسان پی‌درپی قیمت دلار بوده‌ایم و با این شرایط خریداران خودرو هم برای خرید احتیاط بیشتری به خرج می‌دهند.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز در میان ایران خودرویی‌ها «هایماS8» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد و با افت ۵۵ میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد. از سوی دیگر در میان سایپایی‌ها هم شاهد تغییر کانال «کوییک دنده‌ایS» ورود آن به جمع ۴۰۰ میلیونی‌‌ها بودیم.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «پژو۲۰۷ دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو ۲۰۶ دنده‌ای»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار امروز «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» ۵۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و نسبت به آخرین روز گذشته رشد ۱۰ میلیونی داشت. «هایما S8 پلاس» هم امروز با کاهش ۵۵ میلیونی در بازار یک میلیارد و ۸۱۵ میلیون تومان قیمت خورد. اما ارزیابی بازار نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم امروز با کاهش ۴ میلیونی ۸۸۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «دنا پلاس ۶ دنده توربو» ۹۱۷ میلیون تومان قیمت خورد و کاهش ۳ میلیونی داشت، اما «دنا پلاس توربو اتومات» با رشد ۵ میلیونی در بازار ۹۴۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز پژو «۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار ۷۰۳ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و کاهش ۳ میلیونی داشت.

سایپایی‌ها گران شدند، ایران خودرویی‌ها ارزان + جدول قیمت

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار ۶۶۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و نسبت به آخرین روز هفته گذشته رشد ۲ میلیونی داشت. خانواده کوییک هم امروز با رشد در بازار قیمت‌گذاری شدند و با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار ۳۹۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد ۵ میلیونی در بازار داشت و «کوییک دنده‌ایS» هم با افزایش ۲ میلیونی ۴۰۰میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد و وارد کانال ۴۰۰ میلیونی‌ها شد.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد خانواده تیبا امروز رشد و افت ۹ میلیون تومانی داشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز ۳۷۶ میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا ۲ معمولی» ۳۶۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز امروز ۴۰۸ میلیون تومان قیمت‌ خورد و رشد ۷ میلیونی داشت.

سایپایی‌ها گران شدند، ایران خودرویی‌ها ارزان + جدول قیمت

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....