تاریخ انتشار : جمعه 12 فروردین 1401 - 17:34
کد خبر : 82903

رونق معاملات سهام در اولین روزهای بورس ۱۴۰۱

رونق معاملات سهام در اولین روزهای بورس ۱۴۰۱

در هفته‌ای که میانگین ارزش معاملات خرد نسبت به هفته آخر اسفند افزایش یافت، در مقابل ارزش معاملات اوراق بدهی دولتی کاهش یافت. اقتصاددان: در هفته اخیر شاهد افزایش میانگین ارزش معاملات خرد بورس بودیم. میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۴ هزار و ۵۱۲ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۱۸۰

در هفته‌ای که میانگین ارزش معاملات خرد نسبت به هفته آخر اسفند افزایش یافت، در مقابل ارزش معاملات اوراق بدهی دولتی کاهش یافت.

اقتصاددان: در هفته اخیر شاهد افزایش میانگین ارزش معاملات خرد بورس بودیم. میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۴ هزار و ۵۱۲ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۱۸۰ میلیاردی هفته پیشین، رشد ۴۲ درصدی داشته است.

در این هفته کمترین رقم ارزش معاملات خرد به روز دوشنبه برمی‌گردد که ارزش معاملات خرد ۴ هزار و ۱۰۳ میلیارد تومان بود و بیشترین رقم هفته نیز در روز سه‌شنبه ثبت شد که به رقم ۵ هزار و ۵۹۱ میلیارد تومان بالغ شد.

جدول معاملات

در این هفته نمادهای خودرویی صدرنشین جدول معاملات بودند و بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را داشتند. نمادهای خودرو (ایران خودرو)،‌ خساپا (سایپا) و خگستر (شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام در هفته اخیر را داشتند.

روز شنبه نمادهای خساپا، خودرو و خگستر نیز به ترتیب بیشترین ارزش معاملات را داشتند و در روزهای یکشنبه و دوشنبه خودرو در صدر جدول معاملات بود و خساپا در رتبه دوم قرار داشت.

روز سه‌شنبه خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشت و روز چهارشنبه خودرو،‌ خساپا و خگستر در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

افت معاملات کل بازار سهام

در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات کل هفته ۵ هزار و ۷۸۴ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۴۴ هزار و ۱۰۸ میلیاردی هفته پیشین، افت ۸۷ درصدی داشته است.

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

در هفته‌ اخیر میانگین ارزش معاملات اوراق بدهی افت شدیدی داشت. میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه در هفته اخیر ۲۷۹ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین ۹۹ درصد کاهش داشته است. این هفته به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام ۴ درصد بود که نسبت به هفته پیشین کاهش چشمگیری داشته است.

در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با افت ۹۱ درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به ۴۹ میلیارد تومان رسید که یک درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

 رونق معاملات سهام در اولین روزهای بورس 1401

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....