روز بانکی بورس تهران
روز بانکی بورس تهران

امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رشد کرد و این گروه سبزترین گروه بازار بود.

امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رشد کرد و این گروه سبزترین گروه بازار بود.

اقتصاددان: در معاملات روز چهارشنبه دوم آذر ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۲ هزار و ۵۳۳ واحد صعود کرد و به رقم یک میلیون و ۴۱۰ هزار و ۱۸۸ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد ۲ هزار و ۵۳۳ واحدی در سطح ۴۰۷ هزار و ۳۰۲ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۵۱ واحد بالا آمد و در سطح ۱۸ هزار و ۵۹۳ واحد قرار گرفت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها 

امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رشد کرد و این گروه سبزترین گروه بازار بود.

نمادهای «وبانک»، «وبملت» و «حکشتی» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «فولاد»، «کگل» و «ومعادن» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «غصینو»، «وهور» و «خدیزل» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «پخش»، «گدنا» و «اتکای» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای گدنا، دی و تلیسه پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات بازار سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۲ هزار و ۵۰۳ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۶ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان بود که ۷۳ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۴ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۲۶۶ میلیارد تومان رسید.

صف‌های بازار سهام

در معاملات چهارشنبه ۶۰ نماد صف خرید داشتند و ۲۸ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۷ درصدی به ۱۹۲ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۶۶ درصد کاهش یافت و ۸۸ میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم ۱۲۶ میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد.

در پایان معاملات نماد وبانک (شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی) با صف‌ خرید ۶۰ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وبانک، نمادهای وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) و وبصادر (بانک صادرات) بیشترین صف خرید را داشتند.

 روز بانکی بورس تهران