تاریخ انتشار : جمعه 19 آبان 1402 - 14:26
کد خبر : 146314

رمزگشایی از اصرار شهرداری برای صدور مجوز ساخت‌وساز باغات در دوره زاکانی!

رمزگشایی از اصرار شهرداری برای صدور مجوز ساخت‌وساز باغات در دوره زاکانی!

بررسی‌های انجام شده از سوی کارشناسان و فعالان حوزه شهری طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد: با وجود آنکه گروهی از مدیران شهری در دوره‌های مختلف اصرار و تلاش زیادی برای صدور مجوز ساخت‌وساز در باغات شهر تهران داشته‌اند اما از این مسیر عواید مالی چندانی نصیب شهر نشده است. از این رو این ابهام وجود

بررسی‌های انجام شده از سوی کارشناسان و فعالان حوزه شهری طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد: با وجود آنکه گروهی از مدیران شهری در دوره‌های مختلف اصرار و تلاش زیادی برای صدور مجوز ساخت‌وساز در باغات شهر تهران داشته‌اند اما از این مسیر عواید مالی چندانی نصیب شهر نشده است. از این رو این ابهام وجود دارد که پس هدف اصلی رغبت شهرداری برای ارائه مجوز ساخت‌وساز در باغات چیست؟

اقتصاددان: سخنگوی پیشین شورای شهر تهران معتقد است: نیمه پنهان این ماجرا به تنظیم رابطه شهرداری با مالکان این باغات باز می‌گردد.

او در این باره به اکوایران توضیح داد: اگر به فهرست مالکان باغات پایتخت نگاهی انداخته شود از این مساله رمزگشایی می‌شود. عمده مالکان این باغات مالکان اولیه نیستند و پس از چندین بار دست‌به‌دست شدن مالکیت آنها به نهادها، ارگان و برخی سازمان‌ها رسیده است.

او تصریح کرد: به نظر می‌رسد مناسباتی که مدیریت شهری با مالکان فعلی این باغات دارد دلیل مهم‌تری از عواید مالی و اقتصادی آن برای صدور مجوزهای ساخت‌وساز در آنها است.

او با بیان اینکه قطعا منافع مالی به دست آمده برای مدیریت شهری از این مسیر صفر نیست، گفت: ولی این حجم فشاری که مدیریت شهری پشت این موضوع گذاشته تا وضعیت صدور مجزوهای ساخت وساز برای باغات به شکل قبلی یعنی مصوبه برج باغ بازگردد قطعا با میزان درآمد ریالی به دست آمده از این محل متناسب نیست.

او در پاسخ به اظهارنظر برخی از مدیران شهری که اعتراض به بخشنامه جدید شهرداری در این حوزه را مربوط به تعدادی دلال می دانند نیز عنوان کرد: طبیعتا دلال ها باید از صدور چنین بخشنامه ای رضایت داشته باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....