تاریخ انتشار : شنبه 27 آبان 1402 - 19:45
کد خبر : 147312

دولت رتبه بندی را برای تمام معلمان اجرا کرد

دولت رتبه بندی را برای تمام معلمان اجرا کرد

اقتصاددان : وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: دولت سیزدهم رتبه بندی را با تامین ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تمام معلمان کشور اجرا کرد. رضا مراد صحرایی روز شنبه در همایش نو معلمان گام دومی البرز افزود: دولت آموزگاران ابتدایی را در رتبه بندی بالاتر و با شاخص‌های ارزشی بیشتری قرار خواهد داد.

اقتصاددان : وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: دولت سیزدهم رتبه بندی را با تامین ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تمام معلمان کشور اجرا کرد.
رضا مراد صحرایی روز شنبه در همایش نو معلمان گام دومی البرز افزود: دولت آموزگاران ابتدایی را در رتبه بندی بالاتر و با شاخص‌های ارزشی بیشتری قرار خواهد داد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تربیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که در سند تحول بنیادین نیز بر آن‌ها تاکید شده بی شک تاثیر بسزایی بر جامعه‌ی معلمان و دانش آموزان دارد.

وی افزود: اگر بر ۶ ساحت اصلی سند تحول بنیادین متمرکز شویم بی شک جامعه‌ای متمدن و آینده‌ای روشن و پویا در آینده خواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: معلم در تعبیر حکیم انقلاب الماس عشق و چراغ دل یک ملت است؛ ما امروز کانون‌های ارزیابی را در سراسر کشور بر پا کرده ایم و حدود ۷۰۰ کانون در جامعه ز به بررسی و ارزیابی موقعیت معلمان می‌پردازند.

در انتخاب معلم باید دقت کامل داشت

صحرایی گفت: در انتخاب معلم باید بیش از این‌ها دقت داشته باشیم چرا که معلمان کسانی هستند که آینده سازان را تربیت می‌کنند.

وی در توصیف معلمان برتر بیان کرد: یک معلم خوب باید روانشناس خوب، آگاه به نیاز‌های روانی کودکان و نوجوانان و اهل مطالعه باشد که امروز بسیاری از مشکلات ما از همین موضوع نشات می‌گیرند.

فرسودگی شغلی در معلمان تکرار است

صحرایی افزود: فرسودگی شغلی در معلمان فقط یک دلیل اصلی دارد و آن هم تکرار است؛ بنابراین معلم خوب به طور مستمر بر دانش خود می‌افزاید.

وی آزمون سازی از وظایف معلمان برشمرد و گفت: آزمون‌ها برای یادگیری طراحی و ساخته می‌شوند و بهترین فرصت برای یادگیری هستند؛ معلمی که آزمون ساز نباشد شخصی است که بذر آموزش کاشته، اما آن را برداشت نکرده است.

صحرایی افزود: مسیر رشد معلمی در سه ساحت حرفه‌ای، عمومی و تخصصی تا کنون تایید شده و در مسیر رشد و بالندگی بیشتر معلمان اجرا خواهد شد. در سند تحول بنیادین به صراحت آمده است که باید به معلمان ابتدایی اهمیت و بهای فراوان داده شود. عمیقا بر این باورم که هیچ کس در کشور در حیطه‌ی نظام تعلیم و تربیت نقشی به اندازه‌ی معلمان ابتدایی ایفا نمی‌کند.

وزیر آموزش و پرورش از واگذاری اردوگاه اقامتی دانش آموزان استان تهران به البرز خبر داد و بیان کرد: باید بیش از این به معلمان بهاد داد و اگر روزی برسد که دانشگاه فرهنگیان ظرفیت نداشته باشد و فقط یک انتخاب داشته باشد بدون شک معلمان ابتدایی را استخدام خواهیم کرد چرا که معلمان ابتدایی پایه‌های تعلیم و تربیت کشور را بنا می‌کنند.

در همایش نو معلمان گام دومی البرز معلمان حاضر سوگند نامه بکارگیری تمام تلاش خود را در تربیت اسلامی نسل آینده با حضور وزیر آموزش و پرورش قرائت کردند.

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....