بزرگان بورس قرمزپوش شدند
بزرگان بورس قرمزپوش شدند

شاخص کل بورس تهران در روزی ریزش کرد که بزرگان لیدر بازار سهام، قرمز پوش شدند.

شاخص کل بورس تهران در روزی ریزش کرد که بزرگان لیدر بازار سهام، قرمز پوش شدند.

اقتصاددان: در معاملات روز دوشنبه چهاردهم آذر ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۴ هزار و ۲۳۵ واحد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۶۰۳ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد ۴۸۴ واحدی در سطح ۴۱۴ هزار و ۵۷۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۵ واحد پائین آمد و در سطح ۱۸ هزار و ۶۴۰ واحد قرار گرفت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها 

امروز نمادهای «کگل»، «میدکو» و «فولاد» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «فارس»، «فخاس» و «ذوب» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «دماوند»، «ارفع» و «فزر» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فغدیر»، «زاگرس» و «غصینو» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و خودرو و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، کرمان و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات بازار سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۲۶ هزار و ۶۵۴ میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۲۱ هزار و ۵۴۳ میلیارد تومان بود که ۹۶ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش ۵ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان رسید.

صف‌های بازار سهام

در معاملات دوشنبه ۹۲ نماد صف خرید داشتند و ۲۴ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۲۲ درصدی به ۲۰۰ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۴۳ درصد کاهش یافت و ۱۵۰ میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم ۸۶ میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد.

در پایان معاملات نماد کپشیر (شرکت پشم شیشه ایران) با صف‌ خرید ۱۹ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از کپشیر، نمادهای فخاس (شرکت فولاد خراسان) و خکمک (شرکت کمک فنر ایند امین) بیشترین صف خرید را داشتند.

 بزرگان بورس قرمزپوش شدند