تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اسفند 1402 - 13:47
کد خبر : 160602

برگزاری جلسه پایانی دومین نشست چهاردهمین مجلس ملی نمایندگان خلق چین

برگزاری جلسه پایانی دومین نشست چهاردهمین مجلس ملی نمایندگان خلق چین

ساعت سه بعد از ظهر دوشنبه ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) به وقت پکن، جلسه اختتامیه دومین نشست چهاردهمین مجلس ملی نمایندگان خلق چین برگزار شد. شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین و دیگر رهبران حزب و دولت در این مراسم حضور داشتند و «جائو له جی» رئیس کمیته دائمی چهاردهمین مجلس ملی نمایندگان خلق

ساعت سه بعد از ظهر دوشنبه ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) به وقت پکن، جلسه اختتامیه دومین نشست چهاردهمین مجلس ملی نمایندگان خلق چین برگزار شد. شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین و دیگر رهبران حزب و دولت در این مراسم حضور داشتند و «جائو له جی» رئیس کمیته دائمی چهاردهمین مجلس ملی نمایندگان خلق چین به ایراد سخنرانی پرداخت.

در این جلسه، از طریق رأی‌گیری قطعنامه‌ گزارش کار دولت، نسخه جدید قانون ترکیب شورای دولتی، قطعنامه‌ وضعیت اجرای برنامه‌های اقتصادی و توسعه اجتماعی چین در سال ۲۰۲۳ و برنامه‌های اقتصادی و توسعه اجتماعی سال ۲۰۲۴ به تصویب رسید. در عین حال، برنامه‌های اقتصادی و توسعه اجتماعی چین برای سال ۲۰۲۴ نیز تصویب شد.

در جلسه فوق، از طریق رأی‌گیری قطعنامه‌های مربوط به گزارش کار کمیته دائمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین، گزارش کار دادگاه عالی خلق چین و گزارش کار دادستانی عالی خلق چین نیز به تصویب رسید.

«جائو له جی» گفت که دومین نشست چهاردهمین دور مجلس ملی نمایندگان خلق با موفقیت تمام دستور کار خود را به انجام رساند. نمایندگان در طول این نشست ، به اجرای دقیق مسوولیت خود طبق قانون و رسیدگی گزارش ها و طرح ها پرداختند. نتایج این نشست کاملاً نشان دهنده وحدت دیدگاه های حزب و اراده مردم بوده و مزایای دموکراسی مردمی در کل فرایند و نظام سیاسی اصلی چین را نمایان کرده است.

«جائو له جی» خاطرنشان کرد که امسال هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین و نیز یک سال حساس برای تحقق اهداف “برنامه پنج ساله چهاردهم” است. اجرای دقیق وظایف مختلف تعیین شده در کنفرانس و تلاش برای دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی سالانه اهمیت بسیار خواهد داشت.

 

ز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....