انعکاس یک انفجار در بازار دلار
انعکاس یک انفجار در بازار دلار

بازار ارز و طلا امروز بر خلاف روز گذشته شاهد پیشروی قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود

بازار ارز و طلا امروز بر خلاف روز گذشته شاهد پیشروی قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود

اقتصاددان: بازار ارز و طلا امروز بر خلاف روز گذشته شاهد پیشروی قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود. قیمت دلار آمریکا امروز یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ نسبت به روز گذشته ۴۷۰تومان بالاتر بود. قیمت این اسکناس آمریکایی در بازار امروز ۲۷ هزار و ۹۲۰ تومان بود.

در بازار متشکل ارز هم قیمت دلار اندکی رشد کرد. قیمت دلار در این بازار امروز توانست ۴۰ تومان افزایش را تجربه کند و با ۲۵ هزار و ۹۴۵ هزار تومان معامله شود.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟

صرافی ملی در دومین روز این هفته قیمت خرید دلار یورو را اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۵,۷۴۲ (بیست و پنج هزار و هفتصد و چهل و دو تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۶,۲۶۲ (بیست و شش هزار و دویست شصت و دو تومان) اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۲۸,۹۵۵ ( بیست وهشت و هزار و نهصد و پنجاه و پنج تومان) و قیمت فروش یورو ۲۹,۵۴۰(بیست و نه هزار و پانصد و چهل تومان) است.

رشد اندک قیمت درهم

قیمت درهم امروز همزمان با افزایش قیمت دلار اندکی رشد را ثبت کرد. درهم در بازار امروز توانست ۴۰ تومان بر ارزش خود بیفزاید و با ۷ هزار و ۶۲۰ تومان معامله شود. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳٫۶۷۳) عدد ۲۷ هزارو ۹۸۸ تومان به دست می‌آمد که اندکی نسبت به قیمت دلار در بازار بالاتر بود.

واکنش قیمت سکه و طلا به صعود دلار

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود اما قیمت اونس طلا روز گذشته بر روی ۱۸۱۸ دلار قرار داشت.

روز گذشته با افت قیمت دلار ، بازار سکه و طلا نیز آرایش نزولی به خود گرفت اما در بازار امروز با صعود قیمت دلار ، قیمت سکه و طلا نیز وارد فاز افزایشی شدند.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۱ هزار و ۲۰۰ تومان گران شد و با ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. قیمت سکه هم امروز ۴۰ هزار تومان بر ارزش خود افزود و با ۱۲ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان مبادله شد.

انعکاس شایعه انفجار در بازار دلار

صدای مهیبی حول و حوش ساعت ۲۴ دیروز شنبه در در چند شهر غرب کشور شنیده شد.بنا بر گزارش‌های غیررسمی این صداها در چهار استان کرمانشاه، کردستان، همدان و ایلام شنیده شده است. اگرچه هنوز خبر دقیقی در اینباره منتشر نشده اما صدای آن به بازرارز تهران هم رسید و معامله گران بازار ارز به آن توجه کردند.

در کنار این خبر اظهارات رئیس کل بانک مرکزی هم در بازار دلار امروز برجسته بود. علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی شب گذشته درباره وضعیت بازار ارز گفت: در حال حاضر درآمد دولت نسبت به گذشته افزایش یافته و دسترسی به منابع ارزی نیز بهتر شده است که این موارد به کنترل بازار ارز کمک کرده است.

همچنین اخبار برجام از نگاه معامله گران دلار دور نماند. رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره برجام گفت: طرف مقابل به دنبال توافق موقت هست و پیشنهادهای را برای توافق موقت مطرح کرده است اما توافق موقت ایده‌ال ما نیست و راهبرد ما توافق دائم برای لغو تحریم‌های موثر است.

در دوران ترامپ برخی عناوین و برچسب‌های تحریم‌ها به‌عمد تغییر کرده است، به همین دلیل آمریکا‌یی‌ها زیر لغو این تحریم‌ها نمی‌روند و اعلام می‌کنند نمی‌توانیم درباره آنها مذاکره کنیم.

اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در مذاکرات به‌دنبال کاهش توانمندی‌های ایران هستند که این موضوع خلاف خواسته‌های تیم مذاکره‌کننده است.