اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در ۲۲۵ شهرستان تا پایان سال
اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در ۲۲۵ شهرستان تا پایان سال

معاون بیمه سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اجرای طرح نسخه نویسی الکترو نیکی در ۲۲۵ شهرستان تا پایان سال انجام می شود، گفت: در این زمینه برنامه ریزی شده است.

به نقل از فارس، کوروش فرزین، معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه هدف گذاری استقرار طرح نسخه نویسی الکترونیکی در ۳۰ درصد شهرستان های هر استان، ۵۰ درصد پزشکان طرف قرار داد و صد در صد داروخانه‌ها، مراکز تصویرداری و آزمایشگاه‌ها صورت گرفته است، اظهار داشت: همچنین از ۴۳۱ شهرستان کل کشور هدف گذاری‌ها تا پایان سال برای اجرای این طرح برای حدود ۲۲۵ شهرستان خواهد بود.
وی ادامه داد: هدف برای استقرار طرح نسخه الکترونیکی در مراکز طرف قرارداد تا پایان سال به تعداد ۱۲ هزار و ۸۸۰ مرکز خواهد بود که باید وارد این پروژه شوند؛البته پیشرفت پروژه در نسخه نویسی بیش از نسخه پیچی در داروخانه‌هاست؛ ضمن اینکه چالش عمده در این طرح کندی ارائه خدمات در مطب‌هاست، اما با گذر زمان اجرای طرح آسان تر خواهد شد.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت بیان کرد: از سوی دیگر مهم ترین چالش در داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک استفاده از وب سرویس‌های سازمان بیمه سلامت است، هرچند که سازمان بیمه سلامت مشوق‌هایی را برای پزشکان و داروخانه‌ها از جمله ارائه وام‌های کم بهره و پرداخت هزینه‌ها درپایان ماه بدون تاخیر را در نظر گرفته است.

فرزین خاطرنشان کرد: سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت به دنبال این هستند که پروژه نسخه نویسی الکترونیکی را در تمامی کشور عملیاتی کنند؛بنابراین اگر هدف گذاری ها تا پایان سال محقق شود؛ می‌توان امید داشت در سال آینده پروژه‌های آی تی در این سازمان در سراسر کشور اجرایی شود؛ البته امیدواریم حوزه آی تی بتواند مشکلات زیرساختی را هر چه سریع تر حل کند.

وی گفت: طرح از مراکز خصوصی و مطب‌های طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت آغاز شده و این در حالی است که وزارت بهداشت اجرای طرح را از مراکز دولتی و بیمارستان ها شروع کرده است؛ بنابراین باید تلاش کنیم هر دو سیستم بر اساس یک معماری فعالیت کنند.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت بیان کرد: بستر تمام خدمات الکترونیک در نظام سلامت، پرونده الکترونیک سلامت است. آنچه مورد نظر وزیر بهداشت است، فراهم شدن زیرساخت‌های لازم جهت تکمیل و توسعه پرونده الکترونیک سلامت است که نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک به عنوان ورودی‌هایی که می‌توانند اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت را تامین کنند، در اولویت کارهای سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

  • منبع خبر : اقتصادآنلاین