گفتگو با زاغی موسس و مدير هتل پرشين پلازا تهران
گفتگو با زاغی موسس و مدير هتل پرشين پلازا تهران

به نقل از مثبت نيوز - هتل 5 ستاره پرشين پلازا به عنوان تنها هتل پنج ستاره خصوصی تهران فعاليت می كند. هتل داری توسط بخش خصوصی در كشور در حال افزايش است و يكی از اتفاقات خوب سال 98 افتتاح هتل پرشين پلازا در پايتخت است كه به همت آقای محمد زاغی راه اندازی شده است. در ادامه گفتگوی مثبت نيوز با مالک و مدير هتل 5 ستاره پرشين پلازا را می خوانيد.

سرمايه گذار می تواند اشتغال زايی كند. با وام كسی سرمايه دار و سرمايعه گذار نمی شود چون اون پول خورده می شود اگر از سرمايه گذار حمايت كنيم يعنی از مستضعف حمايت كرديم
– هتل ۵ ستاره پرشين پلازا به عنوان تنها هتل پنج ستاره خصوصی تهران فعاليت می كند.
هتل داری توسط بخش خصوصی در كشور در حال افزايش است و يكی از اتفاقات خوب سال ۹۸ افتتاح هتل پرشين پلازا در پايتخت است كه به همت آقای محمد زاغی راه اندازی شده است.
در ادامه گفتگوی اقتصاددان  با مالک و مدير هتل ۵ ستاره پرشين پلازا را می خوانيد.
-جناب  آقای زاغی لطفا خودتان را معرفی كنيد؟
من اصالتا خوانساری هستم مادرم اهل تبريز و در نجف متولد شدم.
در استراليا تحصيل و زندگی می كردم از سيدنی برای زندگی و سرمايه گذاری به ايران آمدم.
من در استراليا فروشگاه فرش، صرافی و شركت ساختمانی داشتم. من دوست داشتم به كشورم برگردم آمدم ايران يک كارخانه آبميوه تاسيس كردم دستگاه ها را از آلمان وارد كردم ولی يک سری چالش های سختی برای من پيش آمد. من بعد از كارخانه آبميوه وارد حوزه معدن و توليد ميلگرد شدم.
– چه شد كه هتل پرشين پلازا را تاسيس كرديد؟
بررسی كردم متوجه شدم در تهران جهت اقامت مسافران كمبود هتل وجود دارد و نياز را در ساخت هتل ديدم و پرشين پلازا را ساختم.
– ساخت هتل به چه شكل پيش رفت؟
ايرانی های خارج از كشور سرمايه های بسيار زيادی دارند. من درخواست دارم برای سرمايه گذاری كارهای اداری در ايران به سهولت انجام شود صدور مجوز اين هتل ۵ سال زمان برد و ۶ سال هم ساختش طول كشيد خيلی چالش های زيادی داشتيم حتی جلوی كار ما گرفتند. یک سال و نیم طول كشيد تا به ما گاز بدهند و هنوز هم منتظر تايید ناظر هستیم تا گاز وصل شود. ما موتورخانه را با گازويیل روشن نگه داشتیم.
– برای چند نفر اشتغال زايی كرديد؟
ما ۲۰۰ نيروی كار مستقيم داريم.
– پرشين پلازا دارای چه امكاناتی است؟
ما در پرشين پلازا ۱۰۰ اتاق داريم كه ۹ اتاق يک نفره است و استخر، سونا، باشگاه، ۲ تالار، سالن همایش، رستوران، کافه رستوران، روف گاردن و هلی پد داريم در پرشن پلازا ۲۳۰ نفر می تواند اقامت داشته باشند.
– چه فعاليت های ديگری انجام می دهيد؟
در حال حاضر فعاليت توريستم درمانی می كنيم و جذب گردشگر از قطر، عراق، بحرين، كويت، شيعه های سعودی و عرب های مقيم اروپا انجام می دهيم و به دليل ارتباطاتی كه دارم از استراليا هم ما گردشگر داريم. بيشتر عراقی ها برای درمان و انجام عمل های زيبايی به ايران سفر می كنند. البته الان تورست كم هستش ولی آقای مونسان فعاليت خوبی جهت برداشتن ويزا دارند.
گفتگوی مثبت نيوز با موسس و مدير هتل پرشين پلازا
– هتل داری در ايران درآمدزايی دارد؟
پرشين پلازا ۶ ماه است كه افتتاح شده و هنوز به سودآوری نرسيده قيمت های ما ارزان است. قيمت يک شب اقامت در هتل ۵ ستاره در دنيا از ۳۰۰ تا ۷۰۰ دلار است اگر در تركيه هتل ارزان به دليل اين است كه پول گاز و برق گرفته نمی شود ولی ما در ايران هزينه انرژی را پرداخت می كنيم و حدودا هزينه اقامت در هتل ما شبی ۵۰ دلار است.
– آيا هتل های ايران با هتل های دنبا برابری می كند؟
من بیشتر زندگیم را خارج از کشور بودم و کشورهای زیادی را دیدم هتل های ما از خیلی از هتل دنبا از حتی از هتل های فرانسه و ایتالیا هم بهتر است. من از صبح تا شب در هتل هستم و حتی شب ها هم اينجا می خوابم رفتار و ساختار رو بررسی می كنم و مسقيم پيگير كارها هستم تا رضايت مسافران كسب شود.
– پرشين پلازا چه برنامه ای برای مسافران خارجی دارد؟
اين ها فكر می كردند ايران بيمارستان است ولی ما در رستوران موسيقی زنده قرار داديم و مسافران را برای تفريح به سواحل دريای خزر و جنگل ها و برای زيارت به قم و مشهد برديم و گردشگران خيلی راضی هستند و اعلام می كند ما كلی لذت برديم.
– برنامه شما برای آينده چيست؟
اگر به سود دهی برسیم گسترش و توسعه در دستور كار ما قرار دارد.
– چه پيشنهاد برای جذب گردشگر چيست؟
توليد به دليل اتوماتيک شدن دستگاه ها تعداد كمی اشتغال زايی دارد ولی هتل به نيروی كار بالايی نياز دارد.
ما دنبال حمايت نيستيم فقط ما را اذيت نكنند و برای نجات كشور جذب توريست بهترين راه حل است. و درخواست دارم درهای كشور به روی همه كشورها باز شود.
گردشگری بايد سيستماتيک و فرهنگ سازی شود و بايد اخلاق مبنای كار قرار داده شود خارجی ها از لحظه ورود به ايران با رفتاري مناسبی مواجه نمی شوند.
آیا از فعالیت در اینجا راضی هستید؟
من خیلی خوشحالم از اینکه كه تعدادی نيرو با ليسانس و فوق ليسانس و با داشتن همسر و فرزند اینجا كار می كنند.
– سخن پايانی؟
من از دلار ۱۰۰۰ تومان تا ۱۴ هزار تومان در اينجا خرج كردم. به افرادی كه سرمايه گذاری می كنند بها بدهند همه افراد موفق دزد نيستند اگر بعضی افراد كارهای خلافی كردند به همه تعميم داده نشود. سرمايه گذار می تواند اشتغال زايی كند. با وام كسی سرمايه دار و سرمايعه گذار نمی شود چون اون پول خورده می شود اگر از سرمايه گذار حمايت كنيم يعنی از مستضعف حمايت كرديم.به نقل از مثبت نیوز با ویرایش و اصلاحات

  • منبع خبر : اقتصاددان