تاریخ انتشار : سه شنبه 5 آذر 1398 - 20:30
کد خبر : 2938

چند درصد خانوارهای ایرانی خودرو دارند؟

چند درصد خانوارهای ایرانی خودرو دارند؟

به نقل از مهر، در حالی که دولت با بازگشت به مکانیزم غیرعادلانه قبلی سهمیه بندی بنزین، یارانه سنگین بنزین را دوباره به خودروها اختصاص داد، نگاهی به امار مرکز امار نشان می دهد ۴۷ درصد خانوارهای شهری و ۶۸ درصد خانوارهای روستایی فاقد خودروی شخصی هستند و طبیعتا از یارانه سنگین بنزین، هیچ بهره

به نقل از مهر، در حالی که دولت با بازگشت به مکانیزم غیرعادلانه قبلی سهمیه بندی بنزین، یارانه سنگین بنزین را دوباره به خودروها اختصاص داد، نگاهی به امار مرکز امار نشان می دهد ۴۷ درصد خانوارهای شهری و ۶۸ درصد خانوارهای روستایی فاقد خودروی شخصی هستند و طبیعتا از یارانه سنگین بنزین، هیچ بهره ای نمی برند.

تصمیم دولت برای تخصیص سهمیه به خودرو، در حالی انجام شد که طی سالهای گذشته بسیاری از کارشناسان عنوان کردند تخصیص سهمیه به هر فرد، به عدالت نزدیکتر است و می تواند زمینه ایجاد بازار متشکل سوخت در کشور را فراهم کند.

در عین حال، در مورد کمک معیشتی دولت نیز شب گذشته احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۴ شاخص را برای حذف افراد از فهرست کمک معیشتی اعلام کرد.

این ۴ شاخص شامل «داشتن خودروی بالای ۲۵۰ میلیون تومان»، «ملک بالای یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی در تهران»، «ملک بالای ۹۰۰ میلیون تومانی در شهرستان» و « حکم حقوقی بالای ۵ میلیون تومان» می شود.

با این حال بررسی آخرین آمار رسمی مربوط به وضعیت معیشت خانوارهای ایرانی نشان می دهد که تنها ۵۳.۲ درصد خانوارهای شهری و ۳۲.۳ درصد از خانوارهای روستایی در سال ۹۷، اتومبیل شخصی داشته اند.

چند درصد خانوارهای ایرانی خودرو دارند؟

همچنین در سال گذشته، ۶۴.۱۳ درصد از خانوارهای شهری و ۸۵.۴۹ درصد از خانوارهای روستایی دارای ملک شخصی بوده اند.

چند درصد خانوارهای ایرانی خودرو دارند؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....