زمزمه تخصیص بنزین به کد ملی
زمزمه تخصیص بنزین به کد ملی

اخبار رسیده به اقتصاد آنلاین حاکی از آن است که در آینده نزدیک سهمیه بنزین فقط بر اساس کد ملی به هر فرد تخصیص یافته و بر این اساس یک پلاک از مالکان چند خودرویی، سهمیه ماهانه ۶۰لیتری بنزین را دریافت خواهند کرد.

سه روز پس از شروع سهمیه بندی بنزین و در تاریخ ۲۸ آبان، در گزارشی اشاره شد بر اساس گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در آینده نزدیک، سهمیه بنزین کسانی که چند خودرو دارند حذف می شود و فقط یک خودرو تحت مالکیت هر فرد، سهمیه بنزین خواهد داشت.

ولی روز بعد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی این موضوع را تکذیب و طی انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: برخی اخبار منتشر شده درباره تخصیص سهمیه سوخت به یکی از خودروهای مالکان دارای چند خودرو صحت نداشته و سهمیه سوخت فعلا به کارت سوخت همه خودروها تعلق می گیرد و تاکنون سیاست دیگری به این شرکت ابلاغ نشده است.

اما شنیده‌های تازه حاکی از آن است که اقدامات اجرایی شدن تخصیص سهمیه بنزین به کد ملی افراد در حال پیگیری بوده و در آینده نزدیک دیگر سهمیه بنزین به خودروها تعلق نمی گیرد. در نتیجه صاحبان چند پلاک خودرو، در روزهای آتی منتظر حذف سهمیه بنزین خودروهای مازاد خود باشند.

  • منبع خبر : اقتصاددان