تدپیکس در مسیر صعود
تدپیکس در مسیر صعود

شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۲۷۰۳ واحدی عدد ۳۰۸ هزار ۴۷۷ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۹۱ هزار و ۴۶۹ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۲۱ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۳۹ هزار واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۳۹۹۹ واحد را نمایش داد.

به نقل از سنا، امروز با دست به دست شدن ۲ میلیارد و ۹۸۹ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۳۸۸ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۵۱۹میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای “رانفور”، “خودرو” و “حکشتی” به ترتیب با ۱۷۶، ۱۵۸ و ۱۴۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای “شبندر”، “شتران” و “شپنا” به ترتیب با ۱۰۳، ۷۴ و ۶۴ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز “وتجارت”، “وبملت” و “فاراک” پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، بانک برترین گروه صنعت بود و فلزات اساسی و خودرو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گفته برخی کارشناسان بازار سرمایه، سیگنال های جهانی و تغیر معادلات بازار های بین المللی، تمایل سرمایه های جدید برای ورود به بورس، رشد نرخ ارز و معاملات قابل توجه در بورس کالا عوامل رشد امروز بازار سرمایه بودند و به نظر می رسد در روزهای آتی نیز روند حرکت مثبت شاخص ادامه خواهد داشت.

  • منبع خبر : اقتصاددان