تاریخ انتشار : دوشنبه 23 دی 1398 - 19:50
کد خبر : 4491

افشای اختصاص حدود ۳ هزار میلیارد تومان برای رای‌آوری نمایندگان فعلی مجلس

افشای اختصاص حدود ۳ هزار میلیارد تومان برای رای‌آوری نمایندگان فعلی مجلس

دولت و مجلس بدون اعلام عمومی و به صورت پنهانی امسال به ازای هر نماینده ۱۰ میلیارد تومان اختصاص داده‌اند تا این مبلغ با نظر نمایندگان در حوزه انتخابیه هزینه گردد و از این طریق نزد مردم منطقه محبوبیت کسب کرده و مجددا انتخاب شوند. این یک فساد مبرز است که خلاف قانون بوده و

دولت و مجلس بدون اعلام عمومی و به صورت پنهانی امسال به ازای هر نماینده ۱۰ میلیارد تومان اختصاص داده‌اند تا این مبلغ با نظر نمایندگان در حوزه انتخابیه هزینه گردد و از این طریق نزد مردم منطقه محبوبیت کسب کرده و مجددا انتخاب شوند.

این یک فساد مبرز است که خلاف قانون بوده و برای تسلیم نمایندگان به خواست دولتی‌ها اتخاذ شده است.

روال کار نیز به این طریق است که نمایندگان بویژه در شهرستان‌ها به نقاط مختلف حوزه انتخابیه سرکشی کرده و در مقابل درخواست اهالی برای مثلا یک پروژه عمرانی وعده تأمین بودجه می دهند. نمانیده نیز قول داده و سپس آنها را به دفتر خویش برای دریافت چک مربوطه دعوت می کند.

از سوی دستگاه دولتی در اسرع وقت دفاتر و اسناد مالی را به دفتر نماینده منتقل کرده و همانجا به نام آن دستگاه دولتی چک ها را در وجه متقاضیان کمک، صادر کرده و توسط نماینده مذکور تحویل داده و در دفتر دستگاه دولتی رسید پرداخت از سوی دریافت کننده ثبت می گردد.

لذا از نظر اسناد، تخلفی مشاهد نمی‌شود چون چک به نام دستگاه دولتی و به نام متقاضیانی مثل شوراهای شهر و روستا صادر می‌گردد و محل صدور و تسلیم چک مشخص نیست.

بدینگونه آن نماینده در نزد اهالی محل محبوب می گردد.

اما در مورد نمایندگانی که از نظر سیاسی جزو منتقدین دولت هستند روال متفاوت است.

اگر نماینده منتقد دولت وعده‌ای بابت کمک مالی از محل ۱۰ میلیارد تومان بدهد، مدت زیادی آن را طول می دهند. در این فاصله نمایندگان دفاتر دولتی و یا نامزدهای مورد نظر دولتی‌ها نیز به آن منطقه سفر کرده و قول می‌دهند خیلی زود خواسته آنها را برآورده ساخته و سپس در دفتر دستگاه دولتی، احیانا در حضور آن نامزد طرفدار دولت چک‌ها را به نام متقاضیان صادر می‌کنند. بدینسان قول کمک نماینده منتقد دولت به ضدش تبدیل می‌گردد.

خود اینجانب در یک مورد به دیوان عدالت اداری از یکی از نمایندگان در دور گذشته شکایت کردم و اعلام نمودم که حسب اطلاع واصله، سازمان انرژی هسته ای نطنز مبلغ دو میلیارد تومان را به همین نحو در محل دفتر نماینده طرفدار دولت در شهرستان تحویل متقاضیان داده است.

حسب اطلاع، نتیجه بررسی دیوان عدالت اداری این بود که مبلغ ۷ میلیارد تومان از این طریق از بودجه سازمان انرژی هسته ای هزینه شده است.

متاسفانه دیوان عدالت اداری تنها کاری که کرد گزارش این موضوع و تخلف را فقط به رئیس جمهور گزارش کرد!!! همین!! طبیعتا دولت هم هیچ اقدامی نکرد.

در حالی که رئیس جمهور نیز باید بابت این تخلف مواخذه می‌شد.

پیشنهاد می شود ریاست محترم قوه قضائیه روالی را در دیوان عدالت اداری دایر نمایند که متخلفین مجازات شوند.

لازم به ذکر است که سازمان انرژی هسته‌ای نطنز هر ساله مبالغی را برای جبران مزاحمت‌ها برای اهالی اطراف مجتمع اختصاص می‌دهد و مبلغ مورد اشاره از محل آن بودجه اختصاص می‌یافت و این کمک ها باید توسط دستگاه‌های دولتی و در دفاتر دولتی صادر می شد و نه در دفتر نماینده.

لازم به ذکر است که نماینده مذکور برای انتخابات بعدی به دلایل دیگری تأیید صلاحیت نشد.

پیشنهاد می کنم قوه قضائیه در مورد نحوه تصویب و هزینه کرد این مبالغ بررسی و اقدام لازم صورت گیرد.

پنهان کردن تصویب این مبلغ غیرقانونی از دید مردم و رسانه ها امری شرم‌آور است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اقصاددان رسانه با مجوز برخط اخبار اقتصاد - فناوری - کسب و کار - اجتماعی و ....