۵ میلیون نفر روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند / زمان انجام معاملات سهام عدالت به طور تقریبی مشخص شد
۵ میلیون نفر روش مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند / زمان انجام معاملات سهام عدالت به طور تقریبی مشخص شد

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت در برنامه گفت و گوی ویژه خبری ضمن اعلام اینکه 5 میلیون نفر تاکنون روش آزادسازی مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند زمان تقریبی انجام معامله سهام عدالت را اعلام کرد.

حسین فهیمی سخنگوی آزادسازی سهام عدالت و مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته گفت:

به زودی شاهد ورود ۴۹ میلیون نفر دیگر از اشخاص حقیقی به باشگاه بزرگ سرمایه ای کشور خواهیم بود. از این تعداد دو و نیم میلیون نفر فوت کردند که سهام آنها به وراث شان منتقل می‌شود.

از ۴۶ و نیم میلیون نفر باقی مانده مشمول سهام عدالت ۳۶ میلیون نفر دارای کد بورسی هستند که یک و نیم میلیون نفر احراز هویت در بازار سرمایه داشتند.

بر اساس آخرین تصمیمات فرعی شورای عالی بورس اگر افراد احراز هویت در نظام بانکی شده باشند نیاز به احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی فعال نخواهند داشت.

لذا توصیه ما به افراد این است که با مراجعه به سایت سازمان خصوصی سازی و وارد کردن شماره شبا از احراز هویت مجدد برای دریافت کد بورسی معاف شوند.

مسیر ورود به بازار سرمایه همان سامانه سجام است، اما اگر افرادی قصد فروش یا نگهداری سهام دارند، باید به سایت خصوصی‌سازی مراجعه و اطلاعات هویتی خود به ویژه تلفن‌همراه خود را به روزآوری کنند.

تعداد مراکز احراز هویت به ۲ هزار مرکز ارتقا یافته است و دیگر تجمع انبوه مراجعه‌کنندگان را در مقابل بانک‌ها و دفاتر پیشخوان دولتی نمی‌بینیم.

حدود ۵ میلیون نفر روش مستقیم آزاد‌سازی سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند که باید از دانش کافی برخوردار باشند.

حدودا در تاریخ ۸ خردادماه سال جاری بعد از مشخص شدن تعداد واقعی سهامدارانی که روش مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند، در اطلاعیه‌ای تاریخ مراجعه افراد به سامانه‌ها برای فروش سهام عدالت اعلام خواهد شد

بعد از این تاریخ زمان قطعی که خیلی طولانی هم نخواهد بود (شاید حدود ۱۰ روز) امکان خرید و فروش سهام عدالت ایجاد خواهد شد.