یک چهارم کرونایی‌های آذربایجان‌شرقی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند
یک چهارم کرونایی‌های آذربایجان‌شرقی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند

به گزارش اقتصاددان –  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افزایش بیماران بدحال کرونایی گفت: حدود یک چهارم کرونایی‌های آذربایجان‌شرقی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. روزبه رجایی اظهار کرد: تا روز گذشته حدود ۸۵۰ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بوده و از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر […]

به گزارش اقتصاددان –  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به افزایش بیماران بدحال کرونایی گفت: حدود یک چهارم کرونایی‌های آذربایجان‌شرقی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

روزبه رجایی اظهار کرد: تا روز گذشته حدود ۸۵۰ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بوده و از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که ادامه این وضعیت هم به مردم و هم به کادر بهداشت و درمان آسیب می‌زند.

وی افزود: پنج ماه است که با این ویروس در حوزه سلامت دست به گریبان هستیم و متاسفانه ۱۵۰۰ نفر از افرادی که به هر نحوی چه در حوزه بهداشت و چه در حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز فعالیت می‌کنند، به کرونا مبتلا شده‌اند.

رجایی اظهار کرد: در صورت تداوم شرایط کنونی، کادر بهداشت و درمان دچار خستگی و فرسودگی خواهند شد و ظرفیت بیمارستان‌ها نیز با توجه به محدودیت شان، ممکن است پر شود. ع/ ایرنا