کدام شرکت‌ها بیشترین سرمایه را از سافت‌بانک دریافت کرده‌اند؟
کدام شرکت‌ها بیشترین سرمایه را از سافت‌بانک دریافت کرده‌اند؟

مجموعه مخابراتی ژاپنی سافت‌بانک تا کنون سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر (Venture Capital) بسیاری را در شرکت‌های سراسر جهان انجام داده که بیشترین میزان بودجه دریافتی تا کنون متعلق به شرکت تاکسی‌رانی چینی "دیدی" با مبلغ ۱۰.۵میلیارد دلار بوده است.

شرکت تاکسی‌رانی اینترنتی Didi Chuxing تا کنون بیشترین مبلغ را از سافت‌بانک (Softbank) دریافت کرده که این بودجه عظیم، ۱۰٫۵میلیارد دلار بوده است.

بر اساس بررسی انجام شده توسط CB Insights، شرکت‌های وی‌ورک (WeWork) و اوبر (Uber) نیز مبلغ قابل توجهی را از این شرکت مخابراتی ژاپنی دریافت کرده‌اند. در هرکدام از این شرکت‎‌ها به ترتیب ۸٫۷میلیارد دلار و ۸٫۳میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است.

جالب توجه است که شرکت سافت‌بانک تا کنون سرمایه‌گذاری‌های فراوانی را در بخش تاکسی‌رانی در سراسر جهان انجام داده است. علاوه بر تامین بخشی از بودجه شرکت‌های اوبر و دیدی، همچنین به شرکت‌های سنگاپوری و هندی مانند Grab و Olacabs نیز مبالغی را اهدا کرده است.

سایر شرکت‌هایی که سرمایه قابل توجهی را از سوی سافت‌بانک دریافت کرده‌اند، شرکت‌های فعال در زمینه تجارت الکترونیک مانند Coupang (کره‌جنوبی) و Flipkart (هند) هستند.

در نمودار ارائه شده، به ترتیب شرکت‌هایی که بیشترین سرمایه را از سافت‌بانک دریافت کرده‌اند مشاهده می‌کنید؛

کدام شرکت‌ها بیشترین سرمایه را از سافت‌بانک دریافت کرده‌اند؟