تاریخ انتشار : سه شنبه 5 دی 1402 - 19:04
کد خبر : 151748

کارگران منتظر افزایش ۴۲ درصدی حقوق باشند؟

کارگران منتظر افزایش ۴۲ درصدی حقوق باشند؟

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش حقوق کارگران اظهارکرد: بنا بود اگر تورم کنترل نشود، بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار، مزد کارگران تجدیدنظر شود ولی متاسفانه این کار اتفاق نیفتاد و اظهار نظر ضد و نقیضی در دولت صورت می‌گیرد. علی بابایی کارنامی در رابطه با افزایش حقوق کارگران برای سال ۱۴۰۳،

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش حقوق کارگران اظهارکرد: بنا بود اگر تورم کنترل نشود، بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار، مزد کارگران تجدیدنظر شود ولی متاسفانه این کار اتفاق نیفتاد و اظهار نظر ضد و نقیضی در دولت صورت می‌گیرد.

علی بابایی کارنامی در رابطه با افزایش حقوق کارگران برای سال ۱۴۰۳، گفت: بحث تعیین مزد کارگران در کشور برنامه بسیار حیاتی و مهم است و ارتباطی هم با موضوع مزد کارمندان ندارد چون بر اساس ماده ۴۱ قانون کار و ماده ۹۶ قانون سازمان تامین اجتماعی، نحوه تصمیم گیری درباره مزد کارگران بر عهده مرجع دیگری است و به طور مستقیم ارتباطی با قوانین مصوب ندارد.

وی ادامه داد: ما در سال قبل انتقاد شدیدی به دولت داشتیم و الان هم داریم به دلیل اینکه توقع داشتیم دولت محترم چارچوبی را طراحی کند که متناسب با تورم و سبد معیشت، حقوق‌ها را افزایش دهد و بنا بود اگر تورم کنترل نشود، بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار، مزد کارگران تجدید نظر شود ولی متاسفانه این کار اتفاق نیفتاد و اظهار نظر ضد و نقیضی در دولت صورت می‌گیرد که فضای خوبی نیست.

به گزارش اقتصاددان به نقل از شفقنا ،  بابایی نماینده مردم ساری در مجلس در خصوص نامه فراکسیون کارگری به وزیر کار، اظهارکرد: چند بار درخصوص تجدید نظر در حقوق کارگران به وزیر کار نامه نوشتیم حتی جلساتی با حضور وزیر کار برگزار کردیم که در خصوص مسکن ملی کارگران تصمیماتی گرفته شد و قرار بود در خصوص مزد کارگران هم جلسه‌ای برگزار شود که انجام نشد؛ به نظر من وزیر کار باید فکر عاجلی در این خصوص انجام دهد زیرا کارگران با توجه به تورم دچار چالش هستند و اگر این اتفاق نیفتد کارگران در سال آینده با چالش جدی‌تری مواجه خواهند شد.

وی تصریح کرد: ما باید برای کارگران فکر اساسی کنیم در غیر اینصورت نارضایتی شدیدی در میان کارگران ایجاد می‌شود. جلسه شورای‌عالی کار برای ترمیم حقوق‌ها باید برگزار شود و هنوز هم درخواست برگزاری این جلسه را داریم و تصمیمات باید از ماه ششم به بعد اتخاذ و معوقات هم باید پرداخت شود؛ بنابراین ما منتظر تصمیم دولت هستیم.

بابایی کارنامی در خصوص افزایش حقوق کارگران برای سال آینده گفت: تا تورم مدیریت نشود افزایش زیر ۴۰ درصد حقوق به مصلحت کارگران نیست.

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =

کلیم آله فلاح سه شنبه , ۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵

سلام من یکبازنشسته حداقل بگیرم دیگر امیدی به دولت رئیسی ندارم چو ن انها علاوه بر اینکه تخصص ندارند مردم را نمی‌بینند وفقط طی این مدت ریاست وعده توخالی تحویل داده است چون ایشان فکر می‌کند به قله رسیده وکسی که وضعیت را اینچنین می‌بیند نیازی ندارد کاری انجام دهد بنظرتون وضع مردم خوب است.کسی که خودش را به خواب زده با صدای آرام بیدار نمی‌شود بیدارش کرد باید کار دیگری کرو

کلیم آله فلاح سه شنبه , ۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۸

سلام من یکبازنشسته حداقل بگیرم دیگر امیدی به دولت رئیسی ندارم چو ن انها علاوه بر اینکه تخصص ندارند مردم را نمی‌بینند وفقط طی این مدت ریاست وعده توخالی تحویل داده است چون ایشان فکر می‌کند به قله رسیده وکسی که وضعیت را اینچنین می‌بیند نیازی ندارد کاری انجام دهد بنظرتون وضع مردم خوب است.کسی که خودش را به خواب زده با صدای آرام بیدار نمی‌شود بیدارش کرد باید کار دیگری کر.البته میدانم شما فقط نطرات موافق می‌خواهد وزرات نظر مخالف را نداربد