چرا اکثریت تحلیل گران با سابقه بازار در تشخیص روند بازار اشتباه کردند
چرا اکثریت تحلیل گران با سابقه بازار در تشخیص روند بازار اشتباه کردند

چرا اکثریت تحلیل گران با سابقه بازار در تشخیص روند بازار اشتباه کردند؟

چرا بازار بورس ایران بر خلاف تمام آموزه های تکنیکال و بنیادی ریزش نمی کند ؟ چرا تمامی بازارهای دنیا بجز ایران سقوط کردند؟ چون اکثریت تحلیل گران بازار بورس ایران زیر ۵ سال تجربه دارند. تحلیل گران بورس ایران، اکثرا دانش آموخته رشته های غیر مرتبط با بازار بورس هستند. الویت اول در تحلیل کلان بازار ، روندهای سیاسی و اقتصادی هستند، آموزه های تکنیکال و بنیادی جهت معاملات کاربرد دارند. تحلیل گران بورس ایران ، شناخت کافی از اقتصاد ایران ندارند و نداشته اند.

چرا بازار بورس ایران با عمر بیش از ۵۰ سال، در ۲ سال اخیر چنین رشدی کرده ؟ در سال ۹۶ چه اتفاقی افتاده روند اقتصاد ایران چه تغییری کرده که پول ها به بورس هجوم آورده؟ مهم ترین عامل تغییر روند اقتصاد ایران ، سقوط قیمت نفت بوده ! کشوری که در ۱۰۰ سال اخیر با نفت اداره میشده نفت نمی تواند بفروشد ، بتواند هم مشتری ندارد ، مشتری هم باشد پولش را نمی تواند انتقال دهد! این روند در سال ۹۶ آغاز شد ، زمانی که صندوق ها ورشکسته شدند و اعتراضات خیابانی در ۱۰۰ شهر به راه افتاد و بیش از ۳۵ میلیارد دلار از کشور خارج شد ! از ۹۶ به بعد، دولت باید کشوری را اداره میکرد که درآمد نفتی آن به شدت کاهش پیدا کرده بود.

دلارهای نفتی که در دولتهای قبلی حیف و میل شده بود دیگه وجود نداشت ! از آن زمان به بعد دولت ناچار شد دلار را گران کند تا سرمایه ها از کشور خارج نشود، ناچار شد دلار نیما را افزایش قیمت دهد تا تولیدات داخلی سود ده شوند! سهام هایی که سالها در دست پدربزرگ ها خاک میخورد به ناگهان ارزشمند شد. ایران هیچ وقت به دوران قبل از سال ۹۶ باز نخواهد گشت ، دیگر درآمدهای نفتی در اقتصاد ایران به مانند گذشته نقش نخواهد داشت. بعد از این باید تولید داخلی کار کند ، بعد از این باید ایران صادرات داشته باشد تا بتواند روی پا خود بایستد!

پارسال وقتی شخص حقیقی با ۳۵۰ میلیارد تومان آورده در ترکیب سهامداران درصدی تاپیکو دیدم خیالم راحت شد که تحلیلم درست بوده، پولهای بزرگ بدون هدف وارد بازار بورس نمی شود. سران نظام و دولت بی هدف و بی دلیل صحبت از میلیونها ایرانی سهامدار در بورس نمی کنند‌. کشوری که بیش از ۵۰ میلیون سهامدار بورسی داشته باشد معادلات سیاسی آن هم عوض خواهد شد،انتخابات بعدی ریاست جمهوری هم با ۴۰ سال گذشته متفاوت خواهد بود.معادلات اقتصاد ایران عوض شده است ، تحولات بزرگی در راهند، از این فرصت طلایی استفاده کنید، اگه این بازار روزی سقوط کند، ارکان کشور به لرزه خواهد افتاد.