پیش بینی بورس فردا ۲۳ خرداد ۱۴۰۱
پیش بینی بورس فردا ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

برای پیش بینی بورس فردا باید ببینیم در بورس امروز چه اتفاقاتی رخ داده است و تغییرات بورس به چه عواملی بستگی دارد و نیز برای فردا انتظار چه اتفاقاتی را داشته باشیم. شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز رشد ۰.۹۳ درصدی را پشت سر گذاشت و به سطح ۱.۵۳۲ میلیون واحدی رسید. همانطور که پیش‌بینی […]

برای پیش بینی بورس فردا باید ببینیم در بورس امروز چه اتفاقاتی رخ داده است و تغییرات بورس به چه عواملی بستگی دارد و نیز برای فردا انتظار چه اتفاقاتی را داشته باشیم.
شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز رشد ۰.۹۳ درصدی را پشت سر گذاشت و به سطح ۱.۵۳۲ میلیون واحدی رسید. همانطور که پیش‌بینی میشد شاخص کل ابتدا به ساکن روندی نزولی را پیش گرفت و اندکی افت را تجربه کرد اما به واسطه افزایش انتظارات تورمی و رشد نرخ دلار در بازار آزاد شاهد افزایش تقاضا در کلیت بازار سهام بودیم.

پیش بینی بورس فردا

شاخص کل بورس در نیمه آخر بازار امروز همراه با شیبی مثبت کار خود را به پایان رساند. همانطور که می‌دانیم براساس داده‌های گذشته‌نگر شیب این خط روند نحوه آغاز شاخص بورس و کلیت بازار را پیش بینی می‌کند. لازم به ذکر است که شاخص کل هم‌وزن هم همین روند را پیگیری کرد. فلذا می‌توان پیش بینی کرد که شاخص کل بورس فردا در مدار مثبت کار خود را آغاز خواهد کرد.

روند شاخص های بورس امروز

بررسی روند صفوف خرید و فروش

بررسی روند صف‌های خرید و فروش نشانگر آن است که در پایان بازار امروز تعداد صفوف خرید و فروش یکسان بودند. اما از نظر ارزشی ارزش صف‌های خرید بیش از صفوف فروش بود. دیگر نکته‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد این است که صف‌های فروش از نظر تعدادی روندی خنثی را طی کردند. اما در سمت دیگر صف‌های خرید روندی صعودی را طی کردند. بنابراین می‌توان از این حیث این پیش بینی را داشت که صفوف خرید و فروش در بازار فردا به سمت خرید چربش داشته باشد.

صف‌های خرید و فروش
صف‌های خرید و فروش

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

به گزارش اقتصاددان به نقل از بورسان ، از نظر تکنیکالی شاخص کل بورس در معاملات امروز موفق شد که خط روند نزولی خود را به بالا بشکند و به مقاومت استاتیک و همچنین میانگین متحرک ۲۵ روزه برسد که در ادوار قبلی چالش‌هایی را متوجه روند شاخص کل کرده است. اما به واسطه اتفاقاتی که پیرامون بازار رخ داده است، احتمال آن می‌رود شاخص کل کار سختی را برای عبور از این مقاومت نداشته باشد. احتمالا در اوایل بازار شاهد عرضه‌هایی که ناشی از برخورد شاخص با این خط روند است را شاهد باشیم اما بنظر می‌رسد چالش سختی را پیش روی خود نداشته باشد.

اندیکاتور RSI شاخص کل هم وضعیت نسبتا مشابهی دارد و امروز توانست از سد مقاومت داینامیک خود عبور کند و تا رسیدن به مقاومت بعدی خود چالشی را نخواهد داشت.

شاخص کل بورس
شاخص کل بورس

سیگنال ارزش معاملات به بورس فردا

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صندوق‌های سهامی به ۴۴۸۵ میلیارد تومان رسید و از این میان خروج پول اندک ۳۳ میلیارد تومانی توسط کدهای حقیقی رخ داد. با توجه به اینکه ارزش هم ارزش معاملات نسبت به روز گذشته رشد پیدا کرده است و هم اینکه میزان خروج پول از بازار سرمایه به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است، می‌توان امید این را داشت که فردا معاملات بهتری را در بازار سهام شاهد باشیم. نکته دیگر آنکه به واسطه افزایش انتظارات تورمی ناشی از افزایش نرخ دلار در بازار آزاد، شاهد خروج پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت به میزان ۲۸۱ میلیارد تومان هستیم. این موضوع هم می‌تواند چاشنی رشد آتی بورس را روشن کند.

جریانات نقدینگی امروز بازار سرمایه
جریانات نقدینگی امروز بازار سرمایه

 

مخاطب گرامی، ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر فوق در بخش ثبت دیدگاه، موجب امتنان است.

 

ع