پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

 سکه ۸ میلیون تومان می‌شود؟ امروز در بازار ایران هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با ۲۷ هزار تومان کاهش به ۹۳۶ هزار تومان رسید. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با اشاره به بسته بودن واحدهای صنفی پیش‌بینی می‌کند که فردا روند کاهش قیمت‌ها متوقف می‌شود!   به گزارش اقتصاددان به نقل […]

 سکه ۸ میلیون تومان می‌شود؟

امروز در بازار ایران هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با ۲۷ هزار تومان کاهش به ۹۳۶ هزار تومان رسید. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا با اشاره به بسته بودن واحدهای صنفی پیش‌بینی می‌کند که فردا روند کاهش قیمت‌ها متوقف می‌شود!

  به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت نیوز ، هر اونس طلا در بازار جهان یک هزار و ۷۶۸ دلار قیمت دارد و همزمان با کاهش قیمت دلار، بهای طلا در بازار ایران ارزان شد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران  گفت: چهار عامل در کاهش قیمت طلا در بازار ایران اثرگذار است.

به عقیده او کاهش قیمت دلار و کاهش قیمت جهانی طلا، نبود تقاضا و ترس مردم نسبت به تداوم کاهش قیمت‌ها و به سرانجام رسیدن مذاکرات و احتمال گشایش سیاسی از جمله عوامل کاهش قیمت در بازار طلا است.

به گفته نادر بذرافشان، فردا روند کاهشی قیمت‌ها متوقف می‌شود و قیمت‌های فعلی تغییری نمی‌کند.

این در حالی است که  برخی فروشندگان طلا گمانه‌زنی کردند که قیمت سکه به هشت میلیون تومان می‌رسد.

البته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا به این حدسیات اعتقادی ندارد و معتقد است که قیمت سکه روی رقم  ۱۰ میلیون تومان تثبیت خواهد شد و قیمت سکه به ۸ میلیون تومان نمی‌رسد.

او ادامه داد: سکه به کف قیمت رسیده است و در حال حاضر اکثر مردم فروشنده طلا هستند.

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با ۲۷ هزار تومان کاهش به ۹۳۶ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۳۰۰ هزار تومان کاهش با قیمت ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین نیم سکه با ۱۶۰ هزار تومان کاهش با قیمت پنج میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و ربع سکه با ۲۵۰ هزار تومان کاهش با قیمت سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

قیمت سکه یک گرمی اما ثابت باقی ماند و با بهای یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

خواننده معزز سلام ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر بالا در پایین صفحه ( ثبت دیدگاه) موجب امتنان است .

 

ع