پیش‌بینی آینده سهام شرکت‌های نفتی
پیش‌بینی آینده سهام شرکت‌های نفتی

این روزها تکلیف یکی از مهمترین معادلات اقتصاد ایرانی یعنی، انتخابات ریاست‌جمهوری مشخص شده اما هنوز وضعیت برجام مبهم است. اتفاقاتی که می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر ارزش سهام شرکت‌های نفتی بگذارد.  ابراهیم رییسی، در حالی کلید پاستور را تحویل می‌گیرد که وضعیت مذاکرات احیای برجام همچنان در هاله ابهام است. این مساله کلیدی‌ترین موضوع […]

این روزها تکلیف یکی از مهمترین معادلات اقتصاد ایرانی یعنی، انتخابات ریاست‌جمهوری مشخص شده اما هنوز وضعیت برجام مبهم است. اتفاقاتی که می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر ارزش سهام شرکت‌های نفتی بگذارد. 

ابراهیم رییسی، در حالی کلید پاستور را تحویل می‌گیرد که وضعیت مذاکرات احیای برجام همچنان در هاله ابهام است. این مساله کلیدی‌ترین موضوع برای شرکت‌هایی است که در حوزه نفت و گاز فعالیت می‌کنند.

به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت نیوز ،   پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه درباره آینده سهم‌های نفتی می‌گوید: همان طور که در هفته‌های گذشته دیدیم، قیمت نفت به کانال ۷۰ دلار هم رسید و نفت در اوپک هم به همین رقم رسیده است و پیش‌بینی‌های وجود دارد مبنی بر اینکه وقتی نفت به بالای ۸۰ دلار برسد، اوپک عرضه را بیشتر می‌کند و در نتیجه قیمت هم پایین‌تر می‌آید.

الیاس کردی، ادامه می‌دهد: امروز که تکلیف انتخابات مشخص‌ شده باز هم معلوم نیست سیاست‌های رئیسی چیست و وضعیت برجام همچنان در ابهام است. ضمن اینکه نگاه خارجی‌ها هم به ایران و دولت ایران متفاوت است و به نظر می‌رسد تا امروز منتظر مشخص شدن وضعیت انتخابات ایران بوده‌اند.

این کارشناس بازار سرمایه معتقد است که باید منتظر سیاست‌های دولت جدید درباره بورس ماند و توضیح می‌دهد: اگر قیمت نفت بالاتر برود و روابط ما هم با دنیای خارج از ایران بهتر شود، می‌توانیم انتظار رشد سهام را داشته باشیم اما حتی به این سوال هم نمی‌توان پاسخ قطعی داد.

آخرین اخبار از مذاکرات وین حاکی از آن است که رافائل گروسی، رییس سازمان جهانی انرژی اتمی خواهان دیدار با ابراهیم رییسی، رییس جمهوری دولت سیزدهم شده است و سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه گفته که ممکن است دور آینده دور پایانی مذاکرات احیای برجام باشد. او روند پیشرفت مذاکرات را خوب توصیف کرده و گفته که به زودی تصمیمات نهایی را طرفین مذاکره می‌گیرند.

خواننده معزز سلام ارسال نظر پیشنهاد و انتقاد نسبت به خبر بالا در پایین صفحه ( ثبت دیدگاه) موجب امتنان است .

 

ع