پیام تسلیت  نماینده سابق کهگیلویه به مناسبت رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)
پیام تسلیت  نماینده سابق کهگیلویه به مناسبت رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)

کاملترین دین بشری و برای تجمیع امت و تعمیق معنویت در ضمیر انسانها، 63 سال با علم و عمل، آموزگارِ رحمت، امانت، هدایت، سخاوت، سعادت و سیادتِ تقوا بر جهل مطلق بود

به گزارش اقتصاد دان عدل هاشمی پور نماینده سابق کهگیلویه چرام لنده بهمئی در مجلس شورای اسلامی پیامی به مناسبت فرارسیدن ۲۸ ماه صفر، سالروز رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت امام رضا(ع) را تسلیت گفت

متن پیام بدین شرح است

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنِّی تَارِکٌ فِیکُمُ اَلثَّقَلَیْنِ مَا إِنْ تَمَسَّکْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا بَعْدِی کِتَابَ اَللَّهِ وَ عِتْرَتِی أَهْلَ بَیْتِی وَ إِنَّهُمَا لَنْ یَفْتَرِقَا حَتَّى یَرِدَا عَلَیَّ اَلْحَوْضَ.
امشب قبرستان بقیع از غربت غم سکوت می شکند، غریو می زند و ناله تا افلاک می برد که عالَم بر ختمِ خاتم الانبیاء و شهادت اشبه به سید الاوصیاء سیه پوش است. امینی که دستورات خالق را به امانت، بر مخلوق تعلیم داد و سرشتِ پاکِ انسانیت را به صفای معنویت صیقل، بزرگترین تمدن بشری را به ماندگاری دو اصلِ «کتاب خدا» و «عترت» در مسیر جاودانگی، هادی بود. آخرین رسول مدنی با کاملترین دین بشری و برای تجمیع امت و تعمیق معنویت در ضمیر انسانها، ۶۳ سال با علم و عمل، آموزگارِ رحمت، امانت، هدایت، سخاوت، سعادت و سیادتِ تقوا بر جهل مطلق بود. این رحلت و عروج، همزمان به شهادت سبط النبی، کریم علوی، ابومحمد امام حسن مجتبی(ع) و شبیه ترین به پیامبر همزمان شد. تقارنِ حزن انگیزِِ رحلتِ بزرگترین فرستاده خدا با شهادتِ مظلومِ دینش، یعنی که انتخاب راه حقیقت به سهولت نیست و رسیدن به سعادت، همیشه هموار نیست. ما را به شیوهٔ احمد(ص) نیاز است و به معرفتِ حسن(ع) الزام. هر دو را ضرورتی است برای فرجامی نیک و فرصتی برای عاقبت بخیری تا بی نهایت.
رحلت جانسوز حضرت ختمی مرتبت، پیامبر رحمت و مشفقِ آدمیت، امینِ رسالت و امیدِ هدایت ابوالقاسم محمد(ص) و شهادت مظلومانه سومین اختر تابناک امامت، محبوب پیامبر، امام باکرامت و سخاوت، حضرت امام حسن مجتبی(ع) را محضر صاحب عزا، امام عصر(عج)، مقام عظمای ولایت و مرجعیت رهبر فرزانه انقلاب، امت اسلام بویژه مردم شریف و متدین کهگیلویه بزرگ تسلیت و تعزیت عرض می کنم. از خداوند سبحان، تمسک به قرآن و اهل بیت پیامبر، استوار ماندن بر دین محمد(ع) و معرفتِ به امامت آل علی(ع) را مسئلت دارم.

عدل هاشمی پور
۲۲/شهریور/۱۴۰۲