وضعیت شیوع کرونا در تهران
وضعیت شیوع کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به اینکه نگران موج برگشت مسافران نوروزی هستیم گفت: وضعیت شیوع کرونا در تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است.

به گزارش اقتصاددان به نقل از مهر، علیرضا زالی عصر جمعه در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه شیوع کرونا در تهران و همچنین وضعیت معتادان و حضور آنها به صورت دسته جمعی در شهر اظهار داشت: در نشستی که با شهرداری داشتیم اعلام شد که طرح مفصلی برای جمع آوری معتادان با نیروی انتظامی طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه تأمین نیازهای لجستیکی، اعتباری و مالی برای این که شهرداری بتواند در این زمینه بیشتر فعالیت داشته باشد بسیار مهم است گفت: کسانی که معتاد هستند هم خودشان در معرض خطر هستند و هم بقیه افراد لذا تمهید جدی باید برای آنها در نظر گرفته شود و در شهرداری و نیروی انتظامی با وجود اقدامات صورت گرفته باید فعالیت‌های جدی تری صورت گیرد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران در خصوص اخرین وضعیت تهران جهت شیوع کرونا گفت: در تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده ایم و نیازمند بررسی‌های بیشتر در روزهای آینده هستیم، با توجه به اینکه آمار مراجعین به مراکز درمانی در شهر تهران مختصری کند شده، اما کفه‌ای نشده است و هنوز شاهد مراجعه افراد به اورژانس و بیمارستان‌ها هستیم.

زالی با بیان اینکه هنوز نگران موج برگشت مسافران نوروزی هستیم عنوا: داشت با برگشت این افراد می‌توانیم تحلیل دقیق‌تری داشته باشیم و احتمالاً تا یکی ۲ روز آینده می‌توانیم آثار و عوارض مسافرت‌های نوروزی را در میزان مراجعین مشاهده کنیم اما به طور قطع هنوز تعداد مراجعین به اندازه‌ای که مد نظر است کاهش پیدا نکرده است و کماکان در مسیر استمرار مراجعین قرار داریم.